Celebrity, ktoré trpia bipolárnou poruchou
Instagram/mariachcarey/ddlovato

Cesty života sú nevyspytateľné. Ani sláva a peniaze nezabezpečia to najdôležitejšie, čo máme, a to je zdravie. Tieto známe celebrity podľa magazínu Women’s Health a portálu WebMD trpia bipolárnou poruchou. Vedela si to o nich?

Ani úspech, veľká sláva či peniaze nie sú zárukou zdravého života. Aj tieto známe tváre sa musia alebo museli potýkať s nepríjemným ochorením, bipolárnou poruchou.

Bipolárna porucha sa podľa portálu WebMD často nazýva aj manická depresia a jedná sa o duševné ochorenie. Prináša prudké výkyvy nálad, zmeny v spánku, energii, myslení a v správaní.

Celebrity s bipolárnou poruchou

Mariah Carey

Spevácka diva Mariah Carey odhalila svetu svoju poruchu v roku 2001. Podľa Women’s Health vtedy na obálke magazínu People stálo: „Donedávna som žila v popieraní, izolácii a v neustálom strachu, že ma niekto odhalí.“ Vyjadrila sa, že v tom čase sa odhodlala, vyhľadala odbornú pomoc, obklopila sa pozitívnymi ľuďmi a robila naďalej to, čo najviac miluje – spievanie a písanie textov piesní.

Bebe Rexha

Speváčka Bebe Rexha už nejaký čas valcuje slovenské rádiá so svojimi rytmickými piesňami, ako napríklad I’m Good, na ktorej spolupracovala spolu s DJ-om Davidom Guettom. Podľa portálu WebMD speváčka priznala, že trpí bipolárnou poruchou na sociálnej sieti. „Som bipolárna a už sa za to nehanbím,“ napísala.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bebe Rexha (@beberexha)

Mel Gibson

Svetovo známy herec Mel Gibson vstúpil na filmovú scénu ako akčný hrdina. Avšak ženy si ho väčšinou spájajú napríklad s titulom z roku 2000, Po čom ženy túžia. Mel Gibson podľa WebMD prezradil, že má bipolárnu poruchu v dokumentárnom filme z roku 2008.

Demi Lovato

Bývalá hviezda Disney Channel a speváčka Demi Lovato bojovala s bulímiou aj rôznymi závislosťami. V roku 2015 sa stala tvárou kampane, ktorá rozširuje povedomie o duševnom zdraví. „Mohla som buď o svojom pobyte v liečebni nehovoriť a dúfať, že to prejde, alebo som o tom mohla rozprávať a inšpirovať ľudí, aby tiež vyhľadali pomoc pre svoje problémy, takže presne to som urobila,“ povedala pre Woman’s Health.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News