Unsplash/Kadarius Seegars, Unsplash/kellysikkema

Láska je najkrajší a najzvláštnejší cit v našich životoch. Aj napriek tomu, že ti niekto predtým ublížil, chceš ju cítiť znovu a znovu. Nejde o to, že túžime po ďalšej bolesti. Práve naopak, chceme byť milované aspoň na chvíľku, kedy si to užívame celým srdcom. Vtedy nám nezáleží na budúcnosti. 

Začiatky vzťahov sú spontánne. Najprv tam sú letmé dotyky, kradmé pohľady a červené líca od zahanbenia. Ďalší stupeň je o niečo intímnejší. Prechádzate ku objatiam a prvým bozkom. Začnete sa držať za ruky a potom si možno oficiálne poviete, že tvoríte pár.

zdroj: Unsplash/Mark Farías

Po týchto jednoduchých krokoch však prichádzajú väčšie. Ak vám to klape, zoznámiš sa s jeho rodinou, môžete spolu začať bývať, kúpiť si domáce zvieratko, zosobášiť sa a posnažiť sa o dieťatko.

Vieš, kedy je čas prejsť na takéto vyššie a závažnejšie stupne vo vašom vzťahu? Dáme ti zopár tipov, ako to príliš neuponáhľať alebo neprešvihnúť. 

Spoločné bývanie

Na všetko treba ísť pomaly. Vášmu vzťahu neprospeje, ak budete spolu týždeň a potom sa jednoducho rozhodnete, že sa k sebe nasťahujete. Nezáleží na tom, či sa ľúbite a koľko času spolu trávite. Ide o to, že nie ste na seba zvyknutí.

Je preto dôležité, aby ste sa najprv navštevovali, občas zašli na nejaký príjemný romantický víkend do hôr alebo do wellnessu. Nechcete predsa, aby ste si začali liezť na nervy už po takej krátkej dobe. Keď si zvyknete na vaše denné rutiny a nájdete si spoločný spôsob, ako by vám to mohlo fungovať, vtedy sa vrhnite na spoločné bývanie.

zdroj: Unsplash/Toa Heftiba

Domáci maznáčik

Staranie sa o psíka alebo mačku je takou predprípravou na vaše spoločné dieťatko. Zvieratko je predsa živý tvor, o ktorý sa treba neustále starať. Hoci je s ním menej starostí, ako s bábätkom, určite vám to zaručí tréning.

Naznačuje to teda, že zaobstaranie si spoločného domáceho maznáčika je obrovský krok a záväzok. Budete sa oňho starať obaja. Preto je dôležité, aby bol váš vzťah dostatočne pevný. Zaobstarajte si ho teda až vtedy, keď si sebou budete obaja istí. Musí tam byť istota, že sa nerozídete, pretože zvieratko sa na vás naviaže a ak niekto odíde, dokáže smútiť až tak, že umrie. A to by si určite nechcela.

zdroj: Unsplash/Toa Heftiba

Dieťatko

Dieťa nikdy nie je príťažou či chybou, ale darom. Občas sa neplánovane pritrafí, no aj napriek tomu to nesmieš brať nijako negatívne. Keď svoju ratolesť zvládnu vychovávať slobodné mamičky a tínedžeri, dokážeš to aj ty. Je to však zásadný krok, ktorý zmení tvoj život od základov.

Kedy je však správny čas začať sa snažiť o dieťatko? Tak ako v predošlom prípade, musíte si byť istí, že váš vzťah je stabilný a nerozídete sa. Musíte si rozumieť po všetkých stránkach a mať rovnaké životné hodnoty. Budete predsa zodpovední za vášho potomka, o ktorého sa musíte nepretržite starať. A ak sa potom rozídete, ublížite tak človeku, ktorého budete milovať viac než čokoľvek iné.

zdroj: Unsplash/Jonathan Borba

Svadba

V tomto ti nedokážem nijako poradiť, pretože žiadosť o ruku je ešte stále záležitosťou chlapa. Ty to vieš ovplyvniť iba svojou odpoveďou. Keď sa ti to zdá príliš skoro, zdvorilo ho odmietni, no prisľúb mu, že hoci teraz nie je čas, neznamená to, že v budúcnosti to nepríde.

Áno povedz iba v prípade, keď si si istá, že s tým človekom chceš zostarnúť a vidíš v ňom istú budúcnosť. Nerob to iba preto, že sa vydávajú tvoje kamarátky a ty sa cítiš ako keby si zastala v čase. Vydať sa máš za niekoho, kto ťa z toľkej lásky zrazí na kolená a obaja by ste si boli schopní zniesť modré z neba.

Viac z kategórieDating