Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Tento článok, bude o rozhodnutiach.

Ak si v poslednej dobe nejaké vážne urobila, alebo sa na ne chystáš, priprav sa na prichádzajúce obdobie otázok, výčitiek a všetkého ostatného. Áno, bohužiaľ, to je väčšinou to, čo ľudia robia, keď urobíš vo svojom živote dôležitý krok, veľkú zmenu.

tumblr_oek33bapie1qc91i1o1_500 foto: tumblr

Prečo si to urobila? Oľutuješ to. Nevzdávaj to. Budeš šťastnejšia? A čo budeš robiť teraz? Ľudia sa boja zmien, boja sa vystúpiť zo svojej zóny komfortu. Pod zmenou si hneď predstavujú niečo negatívne. Nerozumejú, prečo niekto chce opustiť svoj skvele zabehnutý stereotyp a skočiť do neznáma.

Jasné, rozumieš tomu, že týmto ľuďom na tebe záleží, ale svojou prílišnou aktivitou ťa vyčerpávajú. Je to tvoje rozhodnutie, vieš najlepšie prečo si ho urobila, alebo prečo to tak chceš urobiť. V momente, keď si sa tak rozhodla, vedela si prečo. Vieš, že nie si šťastná. Vieš, že musíš urobiť krok inou cestou. Cestou, ktorá ťa povedie k novým skúsenostiam. A musíš si za tým stáť. Nenechaj sa spochybniť. Nikým a ničím. Nikto nevidí do tvojej hlavy, do tvojej duše. Nevidí rozpory, ktoré riešiš, ani pocity, ktoré ich sprevádzajú. Nik ťa nedokáže pochopiť tak dokonale, ako ty sama.

Ani ten najlepší priateľ ti nemusí rozumieť. Ale to je v poriadku, preto si jedinečná. Tak si ver. Ver, že robíš správne, tak ako vtedy, keď si sa rozhodla.

A pamätaj si. To, že sa niečoho vzdáš, neznamená, že si niečo stratil, niekedy to znamená, že veľa získaš.

cover foto: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife