účes podľa typu tváre

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ktorá žena nepremýšľa o tom, že by zmenila účes? Stojíme pred zrkadlom (občas aj s nožnicami v ruke) a skúšame rôzne stylingy, ktoré sme videli na iných ženách, či sa pokúšame vytvoriť nejaký trendy look podľa tutoriálu z Instagramu. Zabúdame však na jedno zlaté pravidlo – účes podľa typu tváre.

Vezmime si len jednoduchý príklad, ktorý hádam vyskúšala každá žena. Taká ofina je lákavá, ale nehodí sa každej. A nie je to len vysokým čelom či špecifickými črtami, ale práve aj typom tváre. Je skvelé, ak sa chceš inšpirovať niečím, čo sa ti páči, ale keď budeš myslieť aj na to, či sa ti to naozaj hodí, potom bude výsledok oveľa lepší.

Ako si zvoliť účes podľa typu tváre?

V prvom rade si pripomeňme, že každá z nás má nielen iný tvar tváre, ale aj inak posadené oči, inú veľkosť nosa, pier a všetko to teda vytvára iný celok. Rozlišujeme 4 základné typy tváre – oválna, okrúhla, srdcová a hranatá, no niektorí hovoria aj o podlhovastej/obdĺžnikovej či kosoštvorcovej/diamantovej.

Správnym účesom chceme zakryť to, na čo nechceme poukazovať a viac vyzdvihnúť to, čo si zaslúži pozornosť. Okrúhlu tvár chceme zúžiť a nerobiť zo seba ešte väčšie „bacuľky“, hranatú zjemniť, aby nepôsobila príliš tvrdo. V priloženom videu nájdeš aj konkrétne príklady na to, aký účes si zvoliť, no v krátkosti:

  • oválny tvar má šťastie, pretože sa mu hodí naozaj takmer všetko. Vynikne však v jemných vlnách, dĺžke po ramená či kratším účesom typu „bob“,
  • srdcový tvar si zaslúži vlasy dlhšie ako po ramená, postupný strih a účesy, ktoré sa dajú dať na jeden bok (na jednu stranu),
  • okrúhly tvar by sa mal vyhnúť krátkym vlasom, zvoľ určite dlhé a rovné na optické zúženie, vhodná je aj dlhá ofina po bokoch,
  • hranatý tvar potrebuje zakryť výrazné kontúry a preto je fajn postupka s dĺžkou minimálne po ramená. Pozor na cestičku priamo v strede hlavy, tá by mala byť rozhodne viac na boku.

Najdôležitejšie však je, aby si sa v novom účese cítila príjemne, pretože nie je nič príťažlivejšie ako sebavedomá žena. Ak máš práve s týmto bodom problémy, v našom staršom článku nájdeš 4 kroky, ktoré ti pomôžu vybudovať zdravé sebavedomie.

Dôležité je myslieť aj na svoju pleť. Ak si chceš zachovať svoju krásu a zostať navždy mladá, dôležité je, aby si sa o seba začala starať už dnes. Vrásky sú prirodzenou súčasťou pri procese starnutia, no niektoré produkty ich dokážu obmedziť. Zaraď tento produkt do vo svojej skincare rutiny a s vráskami sa môžeš rozlúčiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty