Ako si zafarbiť alebo zhustiť vlasy

Hľadáš spôsob, ako zafarbiť alebo zahustiť vlasy bez použitia agresívnych chemikálií? Máme pre teba riešenie! Vyskúšaj tieto štyri lacné a šetrné triky, ktoré tvoju korunu krásy nielen ochránia, ale dodajú jej aj nový vzhľad a objem. S našimi tipmi získaš krásnu a zdravú hrivu bez zbytočnej „chémie“.

Ak budeš čítať ďalej, nižšie nájdeš rôzne spôsoby, ako si zafarbiť vlasy doma. Jednoducho a lacno, pritom však bezpečne a žiarivo.

Ako si zafarbiť či zahustiť vlasy?

Kamilkový čaj

Ak túžiš po zosvetlení vlasov, vyskúšaj odvar z kamilkového čaju. Po tom, ako si umyješ svoje vlasy šampónom, použi čaj. Stačí, ak si ich budeš pravidelne oplachovať v kamilkách a tvoja koruna krásy dostane svetlejší odtieň.

Škorica

Ak túžiš po tom, aby si mala vlasy zlato-hnedé, siahni po škorici. Škorica má schopnosť dodať tvojim vlasom zlatý nádych. Ak dokonca zmiešaš škoricu s medom (nezabudni však pridať olivový olej) tvoja hriva bude žiarivejšia. Nechaj si tento vlasový zábal pôsobiť minimálne hodinu a opláchni.

Káva

Azda najvšestrannejšia surovina v kozmetickom svete je káva. Môžeš ju použiť na všetko a všade ti pomôže. Podporuje rast vlasov, za čo môžeš byť naozaj vďačná. Hlavne v tom prípade, ak si si ich dala prednedávnom ostrihať a teraz to ľutuješ.

Zmes z kávy, ktorá ti zostala po jej vypití, si nechaj. Kávu zmiešaj s kondicionérom v pomere 1:2. Ak by bola zmes príliš hustá, pridaj po lyžičkách vodu. Nanes na vlasy a nechaj pôsobiť minimálne hodinu. Následne si ich umy čistou vodou a vysuš.

Šípkový čaj

Šípkový čaj ti pomôže, ak chceš svoju korunu krásy zahaliť do odtieňa červenej. Rovnako ako u kamilkového čaju, aj tu ti pomôže odvar zo šípok. Nechaj ich postáť v horúcej vode a následne si svoje vlasy, na ktoré si naniesla šampón, zmy s týmto odvarom. Pri pravidelnom používaní dosiahneš želaný efekt. Ak však tvoja koruna krásy má sklon k červenej už prirodzene, stačí ti ich oplachovať vo vode zmiešanej s pivom.

Ako sa správne starať o farbené vlasy
zdroj: Pexels/Thiago Schlemper

Krásna a zdravá koruna krásy je snom mnohých žien. Keďže naše vlasy sú vystavené rôznym škodlivým faktorom, môžu sa byť suché, poškodené a bez života. Našťastie existuje množstvo prírodných a jednoduchých riešení, ako ich posilniť a oživiť priamo z pohodlia domova. Priprav si overené domáce masky na vlasy.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty