Unsplash/Giorgio Trovato

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ak si blondínka, určite si sa už neraz musela popasovať s neželanými žltými odtieňmi vo svojich vlasoch. Teraz sú kaderníctva dokonca aj zatvorené a ty nemôžeš utekať za svojou kaderníčkou, aby tvoje vlasy zachránila.

Ostala si odkázaná svojpomocne so svojimi vlasmi niečo urobiť. Nič však nie je stratené, pretože existuje pár spôsobov, ako môžeš vlasom navrátiť krásnu platinovú farbu bez zbytočného farbenia, zaťažovania a oslabenia.

V prvom rade by si ale mala vedieť, že za vznikom žltých odtieňov môže napríklad aj tvrdá voda v tvojej domácnosti. Ak máš doma tvrdú vodu, môže sa stať, že pekná blond farba sa ti bude vymývať rýchlejšie.

Chybou tiež môže byť nesprávne používanie kozmetických výrobkov. Mala by si používať prípravky vhodné na tvoj typ vlasov a najlepšie bez sulfátov. Tie môžu niekedy oslabiť intenzitu farby.

Čo robiť v prípade, ak už problém so žltými vlasmi máš a chceš sa ich zbaviť? Vyber si jednu z nasledovných metód.

Strieborný šampón

Veríme, že strieborný šampón (Silver Shampoo) ti predstavovať nemusíme. Ak si blondínka, mal by byť tvojím must-have výrobkom. Aj keď sa nazýva strieborný, v skutočnosti ide o šampón s fialovou farbou. Tá dokáže odstrániť žltý pigment.

Dôležité je používať tento šampón pravidelne, najlepšie už hneď od farbenia, aby si vôbec predišla vzniku žltých odtieňov. Na trhu je veľa značiek, ktoré takýto šampón ponúkajú, vyberaj si na základe recenzií a odporúčaní.

Tónovanie vlasov

Pri tónovaní vlasov sa používa zmývateľná farba na vlasy, ktorá tvoje vlasy neoslabí, no môžeš tak dosiahnuť veľmi pekný efekt. Vyber si taký odtieň, ktorý by si chcela dosiahnuť. Postupuj podľa návodu na obale. Efekt zafarbených vlasov by mal vydržať približne 6 až 8 umytí.

Domáca kúra s citrónom alebo jablčným octom

Ak chceš vyskúšať domáci tip, pomôcť ti môže citrón alebo jablčný ocot. V prípade citrónu si môžeš šťavou z citróna oplachovať vlasy, prípadne ju priliať do šampónu, ktorý bežne používaš. Citrón dokáže vytiahnuť žlté odtiene.

V prípade jablčného octu zmiešaj dva diely (poháre) vody s jedným dielom (pohárom) jablčného octu. Umy si vlasy bežným šampónom, vyžmýkaj ich a nanes túto zmes. Aby sa ti lepšie nanášala, môžeš ju preliať napríklad do fľaše s rozprašovačom. Nanes ju od korienkov až po končeky a nechaj pôsobiť 15 minút. Opláchni vodou, no šampón už nepoužívaj. Vôňa octu zmizne po chvíli.

zdroj: Unsplash/Ilyuza Mingazova

Citrón alebo jablčný ocot pre teba nemusia byť vhodné, ak máš suché a poškodené vlasy, pretože ich môžu vysušiť ešte o trošku viac. Nezabudni používať pravidelne kondicionéry alebo balzamy na výživu vlasov. 

Viac z kategórieBeauty