Pexels/Alexey Demidov

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Konečne si sa rozhodla a tvoje telo teraz zdobí nové tetovanie? Nezáleží na tom, či ide o prvé alebo aj desiate, nemala by si podceniť následnú starostlivosť oň. Aj keď ide často o detaily, sú naozaj dôležité, aby sa všetko správne zahojilo a aby si nemala žiadne problémy.

Jednotliví tatéri ti možno dajú aj svoje vlastné odporúčania, ktoré sa im rokmi praxe osvedčili, no určite sa môžeš držať aj tohto overeného postupu.

Ešte pred samotnou návštevou tetovacieho štúdia by si sa mala dobre najesť, najmä ak tam ideš na dlhšie. Rovnako nezabúdaj na pitný režim a ak chceš, pribaľ si so sebou nejaké občerstvenie. Radšej sa vyhni alkoholu, aby si svoje rozhodnutie na druhý deň náhodou neľutovala.

zdroj: Unsplash/Clem Onojeghuo

Čo by si mala urobiť po návšteve tatéra?

1. Nechaj si tetovanie prikryté obväzom alebo fóliou, podľa toho, čo ti tatér dal. Pred obviazaním by nemal zabudnúť potrieť tetovanie vazelínou alebo špeciálnou masťou.

2. Dodržuj čas prikrytia. Odporúča sa nechať obväz približne 3 hodiny, ak ti neodporučil dlhšie. Neprekrývaj znovu tetovanie.

3. Vždy sa dotýkaj tetovania alebo blízkej oblasti čistými a umytými rukami. Najlepšie je používať antibakteriálne mydlo.

4. Po odkrytí opatrne umy tetovanie vlažnou vodou a antibakteriálnym mydlom. Opatrne osuš, najlepšie len prikladaj uterák.

5. Tetovanie si natri krémom napríklad s Panthenolom alebo inou masťou, ktorú ti odporučil tatér.

6. Tento postup s umytím a natretím urob aspoň dvakrát do dňa najbližšie týždne, kým sa tetovanie nezahojí.

7. Neaplikuj naň opaľovací krém a nenosievaj príliš obtiahnuté oblečenie, ktoré by sa mohlo šúchať o pokožku. Je lepšie zvoliť voľnejšie kúsky.

8. Snaž sa čo najviac vyhýbať slnku a vode. Pobyt v bazéne alebo soláriu budeš musieť odložiť.

9.  Ak sa ti vytvorí nejaká chrasta, nikdy si ju nezoškrabni. To isté platí o škrabaní, ak by ťa tetovanie svrbelo.

zdroj: Unsplash/Annie Spratt

Zjednodušene môžeme povedať, že je dôležité udržiavať tetovanie v čistote, nakrémované a aby mohlo dýchať. S masťou to netreba preháňať, ale rovnako by sa nemalo tetovanie ani vysušiť. Ak si nie si s niečím istá, neboj sa obrátiť na tatéra, ktorý ti toto dokonalé umelecké dielo vytvoril.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty