Míňať peniaze

Už sa ti niekedy stalo, že si prišla do obchodu len po jednu vec a zrazu si sa ocitla pri pokladni s plným košíkom vecí, ktoré reálne ani nepotrebuješ? Ak nie, tak sa vieš skvele kontrolovať a ak áno, tak ťa úplne chápem. Raz za čas sa to pravdepodobne stáva väčšine z nás. Vďaka týmto 3 princípom, ktorými sa môžeš riadiť pri nakupovaní, už nebudeš zbytočne míňať peniaze.  

Pomôžu ti ušetriť peknú sumu.  

Kvalita je nadovšetko

Pri nakupovaní mysli na to, že vždy je lepšie kúpiť jednu kvalitnú vec, než niekoľko lacnejších a absolútne nekvalitných.

Z dlhodobého hľadiska na niekoľko lacnejších vecí minieš oveľa viac. Takže do kvalitných vecí, ktoré budú mať dlhšiu životnosť, sa naozaj oplatí zainvestovať, aby si, paradoxne, ušetrila.  

Nekupuj nič navyše

Toto nakupovanie do zásoby sa s nami ťahá od bývalého režimu, keď ľudia chceli mať istotu v tom, že keď nikde v meste nebude cukor, tak oni ho jednoducho budú mať. Tá doba je preč a spolu s ňou aj nedostatok potravín v obchodoch. 

Teraz je toho práveže obrovský prebytok, môžeš si kúpiť čokoľvek a prakticky kedykoľvek. A presne toľko, koľko budeš potrebovať. Pretože toto nakupovanie do zásoby alebo varenie na týždeň dopredu nás častokrát núti jesť oveľa viac, ako to reálne potrebujeme a zakaždým vyhadzovať viac a viac pokazeného jedla. A spolu s ním idú do koša aj tvoje peniaze

Pozor na výpredaje a akcie

Keď vidíme na štítku červené označenie ceny, častokrát nás zdravý rozum nachvíľku opustí. V takýto moment nami hýbe nie to, že túto vec potrebujeme a chceme si ju kúpiť za zvýhodnenú cenu, ale to, že sa potešíme čomukoľvek za dvojnásobne menšiu cenu.

Treba si zvážiť, že či tú vec NAOZAJ potrebuješ. Je to super, pokiaľ niečo, čo potrebuješ a vieš, že predtým to stálo viac, teraz stojí menej a môžeš si to kúpiť. Ale pokiaľ ide o 35. tanier do tvojej domácnosti, kde bývate len ty a tvoj partner, tak by si asi nemala zbytočne míňať peniaze

Dávaj si pozor aj pri nakupovaní vo fast fashion. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by si mala obmedziť nakupovanie v reťazcoch. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife