Ruže pre ženy nie sú všetko
Instagram/charline.mr

Vzťah s rodičmi nás dokáže ovplyvniť viac, než by si si možno myslela. To, aké si mala detstvo, výrazne ovplyvní to, ako sa budeš správať v dospelosti a odzrkadlí sa to predovšetkým na tvojom vzťahu. Či už v tom dobrom alebo zlom slova zmysle.

Mala si s rodičmi dobrý a láskyplný vzťah? Brala si ich ako priateľov a mohla si sa na nich kedykoľvek spoľahnúť? Tieto dobré vlastnosti sa prenesú aj do tvojej dospelosti. Budeš milá, úprimná, ale zároveň tolerantná a nebude ti robiť problém robiť vo vzťahu kompromisy. O takýto naplnený vzťah sa budeš snažiť aj so svojím priateľom. Budeš mať tiež viac sebavedomia a budeš spokojná so svojím životom.

Bohužiaľ, takýchto rodín býva čoraz menej a naozaj len málokto prežíva takéto dokonalé detstvo. Skôr si so sebou odnášame to negatívne, napríklad v podobe neustáleho kontrolovania. Určite tvoji rodičia chceli vždy vedieť, kam a s kým ideš a mala si večierku, dokedy si sa musela vrátiť. Aj keď si v detstve povieš, že takáto nikdy nebudeš, do podvedomia sa ti to uloží a svojho priateľa budeš mať potrebu kontrolovať aj ty.

Ak si zase vyrastala v rodine, kde ste mali problém s prejavovaním citov, bude ti to chýbať aj o pár rokov neskôr. Keďže ti nepríde prirodzené dotýkať sa jeden druhého, objímať alebo bozkávať, ostaneš zaskočená, keď s tým príde tvoj priateľ. S týmto sa ale dá pracovať a budeš si ho len musieť pustiť bližšie k telu.

Čo ťa čaká, ak si vyrastala v neúplnej rodine, kde sa tvoji rodičia rozviedli? V takom prípade s najväčšou pravdepodobnosťou stratíš dôveru v úprimnú lásku a nebudeš veriť tomu, že si nájdeš niekoho, s kým by si mohla ostať do konca svojho života. Aj keď ťa bude chcieť priateľ presvedčiť o tom, že to s tebou myslí vážne, vždy budeš trochu podozrievavá.

Toto sú len najčastejšie veci, ktoré si zo svojho detstva prinášame do dospelosti. Robíme ich podvedome, pretože sme na to zvyknuté. So všetkým sa ale dá pracovať a je len na tebe, ako sa k tomu postavíš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating