Skincare

Starostlivosť o pleť sa po 20-ke stáva ešte dôležitejšou. Ak chceš, aby tvoja pokožka zostala zdravá a svieža, tieto tri produkty by mali byť súčasťou tvojej každodennej rutiny. Zisti, ktoré sú nevyhnutné a ako ich správne používať, aby si dosiahla najlepšie výsledky a udržala si mladistvý vzhľad.

Ak už máš viac ako 20 rokov, tvoja rutina by už mala byť obsiahlejšia. Nie je to len o čistení a dobrom kréme, ale aj doplnkových produktoch, ktoré majú úžasný efekt. Najmä nasledujúce 3 by si mala zvážiť, pretože patria k skincare pokladom.

Kyselina hyalurónová

Tento názov sa síce ťažko vyslovuje, ale určite si o ňom už počula. Kyselina hyalurónová je obrovským trendom v kozmetike a obsahuje ju už takmer každý produkt. Niet sa čomu čudovať, keďže jej účinky sú skvelé. Vďaka nej je pokožka hydratovaná a pružná. Naše telo ju prirodzene obsahuje, no s vekom sa postupne stráca.

Dodáva koži elasticitu a hydratáciu, bojuje s jemnými vráskami, má vplyv na vlasy, nechty, ale aj kosti. Zjednodušene – nedovolí ti „vyschnúť“ a tým pádom starneš pomalšie. Ideálne je si ju aplikovať vo forme séra pred pleťovým krémom. A ak chceš o nej vedieť oveľa viac, prečítaj si náš nedávny článok o jej zaujímavostiach.

Vitamín C

O tom, že tento „citrusový“ vitamín je pre tvoje telo zázrakom, už určite vieš. No aplikovať sa dá aj priamo na pokožku. Imunita, správna funkcia kostí, energia, ochrana pred radikálmi. Céčko má mnoho benefitov a využiť sa dajú aj v skincare. Zjednotí farbu pleti, bojuje s pigmentovými škvrnami, prejasní ju, dodá jej pružnosť, chráni ju pred vonkajšími vplyvmi.

Navyše podporuje tvorbu kolagénu a teda pôsobí aj ako prevencia proti vráskam. Ak sa ti vek zaokrúhľuje už na 30, potom by si produkt, ktorý bude tento vitamín obsahovať, mala začať používať. Pozor – ak s ním začínaš, tak opatrne. Najprv si ho vyskúšaj maximálne dvakrát za týždeň, aby si kožu jeho dávkou nešokovala.

Retinol ako kráľ skincare produktov

Pod týmto názvom poznáme v kozmetike vitamín A. Keď ide o boj s vekom, toto je produkt, ktorý konkuruje všetkým estetickým zákrokom. Má totiž prirodzené anti-aging účinky, výrazne eliminuje vrásky, podporuje tvorbu kolagénu a dokonca je úžasný aj na akné a problematickú pleť, ktorú vyhladzuje a čistí. V skincare je to hotový poklad.

Aj tu si však daj pozor – na začiatok si vyber menej percentnú koncentráciu retinolu. Použi ho spolu s krémom na tvár, aby si koža zvykla, každý tretí deň. Postupne môžeš dávku zvyšovať a používať aj samostatne pred hustejšími produktmi. Na čo však nesmieš zabudnúť, je používanie SPF krému, pretože retinol je fotosenzitívny.

Prirodzená krása dokáže zaujať nejedno pánske očko snáď najviac. Vďaka jednoduchým trikom a postupom ju môžeš mierne vylepšiť a zdôrazniť. Nezáleží na tom, či máš z niečoho komplexy, každá žena môže vyžarovať prirodzenú krásu. TU nájdeš presný postup, ako na to.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty