Žena drží sérum na tvár
Pexels/Darina Belonogova

O kyseline hyalurónovej si už ako žena rozhodne počula. Či už si dostala rady, aby si ju začala používať, alebo na teba vyskakujú reklamy na produkty, ktoré ju obsahujú zo všetkých strán. Možno sa ti jej názov ťažko vyslovuje, no ako beauty znalkyňa by si mala vedieť najmä to, prečo ju bude tvoja (nielen) pleť milovať.

Pleť ako zamat. Mäkká a poddajná, no zároveň pevná. Taká, aká láka pohladiť. Ktorá z nás by ju nechcela? Kým v nej máš dostatok kyseliny hyalurónovej, ktorá je ako špongia a zabezpečuje hydratáciu aj objem, pleť ostáva pružná. Žiaľ, príroda to zariadila tak, že vekom z objemu „špongie“ postupne ubúda.

Nie náhodou je kyselina hyalurónová (HA) v centre záujmu vedcov a lekárov už niekoľko desaťročí. Je veľmi dôležitou súčasťou ľudského tela, ktorá zabezpečuje bezbolestný pohyb, má vplyv na kondíciu kĺbov, na stav a vzhľad pleti, vlasov, slizníc a mnohých ďalších vecí. Je jednoducho súčasťou zdravia aj krásy. Práve preto je ťahákom v kozmetike, či už ide o sérum, očný krém alebo pleťový krém.

Žena pred zrkadlom
zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

Kyselina hyaluronová je prirodzenou súčasťou ľudského organizmu, hlavne bunkových stien a jej nedostatok má mnohé negatívne dôsledky na stav pokožky, chrupaviek, očí, ale aj pľúc, obličiek, svalov a dokonca aj mozgu. Preto sa jej aplikovanie vo vhodnej forme a množstve nevyužíva len v estetickej medicíne, ale aj v ďalších medicínskych odboroch.

Správne zvolená kozmetika je základom starostlivosti o pleť, i keď len samotnou kozmetikou boj proti starnutiu nevyhráme. Vždy to ide ruka v ruke s vhodným ošetrením u korektívneho dermatológa. Základom však stále zostáva dôkladné vyčistenie pleti a jej hydratácia krémami a sérami s kyselinou hyalurónovou, kolagénom, peptidmi, vitamínmi a antioxidantmi. Osobne nedám dopustiť na očný krém Eyerevive Collagen, napriek citlivej pokožke ma nedráždi, zabraňuje opuchom a kruhom pod očami a pôsobí preventívne proti vráskam, hovorí dermatovenerologička z Concept Clinic, MUDr. Diana Višňovská.

Fakty o kyseline hyalurónovej

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty