Pár sa objíma

Problémy vo vzťahu sa dajú odhaliť rôznymi spôsobmi, pričom najčastejšie ide o chýbajúcu komunikáciu, nedostatok dôvery, rešpektu či úprimnosti. Ale vedela si o tom, že aj reč tela dokáže prezradiť, že niečo nie je v poriadku? 

Reč tela nevyužívame len pri flirtovaní. Ak u svojho priateľa spozoruješ niektorú z týchto 6 zmien, mala by si spozornieť. Vyzerá to totiž tak, že sa niečo v jeho citoch zmenilo

Chýbajúci očný kontakt

Dlhé hľadenie do očí vystriedalo odvracanie pohľadu. Keď sa spolu rozprávate, nepozerá sa ti do očí a vyzerá to tak, že to ani nedokáže. Možno má pred tebou tajnosti alebo si len nechce priznať, že sa medzi vami niečo zmenilo k horšiemu. Môže si myslieť, že takto to nejak prehrmí, no to sa nestane.

Ako komunikovať s partnerom
zdroj: Pexels/Gustavo Fring

Pri pozeraní do očí si prejavujete dôveru a úprimnosť a keď tieto kľúčové piliere vzťahu chýbajú, skôr či neskôr to bude len horšie.

Žiadne náhodné dotyky

Niekedy ťa len tak plesol po zadku, pohladkal po vlasoch alebo ťa zozadu objal, keď si niečo robila. To je už ale dávna minulosť, pretože teraz nič z toho nerobí. Žiadne pohladenia, bozky či objatia z jeho strany neprichádzajú. Ak sa o ne pokúsiš ty, síce ťa neodmietne, no on nejaví žiadny záujem.

Menej intímnych gest

Tento bod úzko nadväzuje na predošlý. Keďže sa medzi vami znížila intenzita dotykov, objatí či bozkov, má to vplyv aj na váš milostný život. Milujete sa spolu čoraz menej, ak vôbec. Dokonca už ani on neiniciuje se* ako predtým. Ide o neklamný znak, že city medzi vami ochladli a začínate mať vážny problém.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating