Žena sa bojí odmietnutia od muža

Býva úplne prirodzené, že sa obávame odmietnutia od muža. Nech už je to z akéhokoľvek dôvodu. Nechceme byť predsa tie, ktorým niekto povie NIE, najmä v prípade, ak sme sa veľmi snažili. Mala by si si však uvedomiť, že ak sa aj niečo podobné stane, nejde o koniec sveta a dá sa s tým bojovať.

Chceš vedieť, čo môžeš urobiť pre to, aby si odmietnutia od muža zvládala ľahšie? Na začiatok ti postačia tieto 4 tipy, ktorými sa môžeš začať riadiť prakticky hneď. Ak ťa čaká stretnutie s niekým novým a sama nevieš, ako to dopadne, rozhodne čítaj ďalej.

Pracuj na svojom sebavedomí

Možno to bude znieť ako klišé, ktoré si počula už viackrát, no proste je to tak. Ak by si bola sebavedomá, nebála by si sa. Takto si totiž namýšľaš, že nie si dosť dobrá, pekná, chudá, inteligentná a tak ďalej, čím môžeš automaticky vysielať signál, ktorý chlapa odradí.

Ak si budeš vedomá svojej hodnoty a kvalít, ktoré môžeš ponúknuť, určite vzbudíš pozornosť nejedného pána. Odmietnutí bude oveľa menej, uvidíš.

Priznaj svoje emócie

Je v poriadku, ak pociťuješ neistotu. Dôležité je pracovať so svojimi emóciami, o čom sme hovorili aj v našom nedávnom článku. Mala by si rozlúštiť, z čoho pramenia tvoje emócie a strachy. Môžu za to nejaké udalosti z minulosti alebo je tvoj strach neopodstatnený? Čím skôr odhalíš príčinu, tým rýchlejšie môžeš pracovať na zlepšení.

Predstav si najhorší možný scenár

Čo najhoršie sa môže stať, ak ťa niekto naozaj odmietne? S najväčšou pravdepodobnosťou nič. Svet sa nezrúti, dokonca ani chlieb kvôli tomu nezdražie. Jednoducho to nemôžeš brať tak tragicky.

Ak si v hlave dopredu predstavíš ten najhorší scenár, všetko ostatné zvládneš a vezmeš to s ľahkosťou. Možno si aj ty sama uvedomíš, že si sa správala zbytočne ako hysterka.

Ber to ako ďalšiu skúsenosť

Dopredu by nás mali posúvať všetky neistoty a veci, ktoré sme prežili, aj keď nie sú zrovna pozitívne. Odmietnutie od muža ber ako ďalšiu skúsenosť, z ktorej sa poučíš. Ak si sa ty sama dopustila nejakej chyby, nabudúce ju už nebudeš opakovať. Čím viac rôznych skúseností v živote naberieš, tým ľahšie zvládneš všetko nové, čo ti osud nadelí.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating