pexels.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Pokiaľ máš doma psa, toto úžasné, vnímavé a láskavé zviera, máš všetko. Pretože on priniesol do tvojho života šťastie a ukázal ti, že ty si stredom jeho vesmíru. Vtedy, keď ťa všetci opustia, ostane len on. On tu ostáva vždy, keď už nikto iný. Jemu je jedno či prší, on ťa aj tak vytiahne von. A tam, kde by iní frflali na dážď, on ti vyčarí úsmev na tvári.

theme-candid-portraits-smile-woman-girl-40064 pexels.com

Je mu jedno čo máš na sebe, akú voňavku si kúpiš, alebo aké máš vlasy, preňho si vždy tá najkrajšia. Nebude ťa ohovárať ani posudzovať zato, že dnes nemáš svoj deň. Keď sa ti rúca svet on je ten, kto ťa príde utešiť. Jemu naozaj záleží na tom, aby si bola šťastná.

Nečaká od teba zázraky, nemá veľké nároky a je mu jedno aj to, či jeho strava bude nutrične hodnotná. Nezaujíma sa o to, či bude mať ostrihanú a voňavú srsť. Jediné, čo je preňho dôležité si ty. Nepotrpí si na luxus, chce len tvoju pozornosť a kúsok tvojho času. Pre teba je on len časťou tvojho života. Možno nie je tvojím prvým domácim miláčikom a ani posledným, ale ty si preňho všetkým. Kým si preč z domu, on čaká, kedy sa vrátiš.

Nie vždy je to prechádzka ružovou záhradou a niekedy ti dá poriadne zabrať. Je tvrdohlavý, dominantný, ale srdce má stále len pre teba. Chyby, ktoré robí najskôr hľadaj v sebe, pretože tvoj pes má také správanie, akému si ho naučila. To, čo si mu dovolila aj robí. Nikdy nie je neskoro odnaučiť ho zlozvykom, no musíš byť trpezlivá a výsledky sa čoskoro dostavia. On sa zmení, pokiaľ mu ukážeš ako. Nekrič naňho, on predsa nevie, kedy máš zlú náladu. Veď ty sama dobre vieš, že on je jediný, kto ti ju dokáže naozaj zlepšiť. On ťa chápe, aj keď si pre svet príliš komplikovaná. A je šťastný, že je práve tvoj.

unsplash.com

Jediné, čo od teba žiada je, aby si ho ľúbila. Takej lásky a oddanosti, akú nám dávajú psy nie sme schopní, no môžeme sa o ňu aspoň pokúsiť. Aj keď nie sú všetky dni zrovna ružové, snažme sa urobiť im život krajším, tak ako oni robia úžasným ten náš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife