Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ležím na posteli, cez zatvorené oči nevidím nič a snažím sa zaspať. Jediné, čo počujem je občasný zvuk kolies auta po ceste a ticho. OHLUŠUJÚCE. Rozlieha sa po izbe a celú ju vypĺňa. Už dávno som sa prestala báť tmy. Nebojím sa ani samoty.

Poznám vo svojom okolí mnoho ľudí, ktorí nedokážu byť sami so sebou potichu ani na chvíľku.  Aj ty patríš medzi nich? Zaspávaš pri zvuku televízora a prvé, čo ráno urobíš je naladenie rádia? Snažíš sa prekričať svoje myšlienky? Dokážu ťa priviesť na miesta, kde si sa ocitnúť nechcela. Prinútia ťa myslieť na veci, ktoré by si najradšej zabudla. V skutočnosti si ich len potlačila niekde do hĺbky tvojho vedomia. Skús sa niekedy zastaviť a pozorovať na čo myslíš. Medzi osamelosťou a samotou je obrovský rozdiel.  Je fajn si trochu oddýchnuť od ľudí.

pexels.com

V súčasnom svete plnom sociálnych sietí už nemáš veľa možností byť sama. Obávaš sa vypnúť dáta na mobile, veď čo ak ťa niekto bude potrebovať? Zisti, aké dôležité je byť z času na čas osamote. Samota je krásna. Je potrebná na to, aby si načerpala dostatok energie, ktorú potom môžeš odovzdať ľudom okolo teba. Mala by byť tvojou osobnou nabíjačkou, na ktorú nepotrebuješ elektrický prúd. Pomôže ti ponoriť sa do svojho vnútra a usporiadať si myšlienky. Pozorne sleduj ako sa pri nich cítiš. Odfiltruj zo svojej hlavy všetky negatívne veci a pokús sa rozvinúť tie pozitívne.

„Čo ak ostanem navždy sama? „

„Čo ak to nestihnem dokončiť?“

„Čo ak sa to celé jedného dňa pokazí?“ …

HALÓ – uvedom si všetky tvoje obavy sú len v hlave a v skutočnosti neexistujú.  Ako môžeš mať strach z niečoho, čo sa reálne nikdy nestalo? V hlave si naprogramovala nejaký dramatický scenár ako by sa veci mohli vyvinúť, a pritom si úplne zabudla, že to nie je skutočné.  Ako sa môžeš dookola zožierať niečím, čo sa nikdy nestalo a možno ani nikdy nestane ?

fkjdgd-pinterest pinterest.com

Poďakuj za všetko čo máš, vychutnaj si to ticho a prítomný okamih. Tú ľahkosť situácie.  Váž si byť osamote, pretože počas nej môžeš odhodiť všetky masky, ktoré si dennodenne ráno prikladáš k tvári a prezentuješ sa cez ne.  Môžeš len sedieť vo svojej prirodzenosti, tak ako ti je najlepšie v rozťahanom tričko a o číslo väčších teplákoch.  Samota ti poskytne priestor uvedomiť si, čo je tvojím cieľom, začo si vďačná a čo naopak potrebuješ zmeniť. Nesnaž sa ju prehlušiť hlasnou hudbou, vychutnaj si ju. Nikdy nevieš, kedy budeš mať opäť možnosť byť sama so sebou.

alone-pinteres pinterest.com

Sú bolesti, v ktorých človek iba sám si môže pomôcť, a silné srdce sa chce iba na svoju silu spoľahnúť.  – William Shakespeare.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife