unsplash.com

Možno sa ti to zdá divné v tomto svete, ktorý je tak založený na virtuálnych veciach a komunikácií, ale je to skutočne tak. Si o dosť lepšia a o dosť silnejšia, ako to ukazuješ na svojom facebookovom profile, či instagrame.

Hoci tráviš hodiny tým, že hľadáš vhodný popis k fotke, ktorú uverejníš, snažíš sa proste len vypovedať svetu určitú správu, ktorú držíš v sebe. Možno práve týmto chceš prilákať pozornosť toho, koho už tak dlho miluješ. Ale za tou jednou fotkou je o mnoho viac. Vezmi si ten dlhý čas, ktorý si strávila pri zrkadle, všetky tie líčidla, ktoré si použila. Čas, ktorý si trávila v kúpeľni pri príprave vlasov, no a nehovoriac o tom hlavnom, o čase, kedy fotka vznikla. Urobila si ich desiatky, ak nie stovky. Proste si sa snažila nájsť čo najlepší odtieň, svetlo, výraz, úsmev. Toľko si to nacvičovala, možno aj roky, usmievať sa akoby sa nič nestalo. Ale opak je pravdou. Stalo. No veľmi dávno a teba to stále trápi. Ale fotka vypovedá iný príbeh, však?

zdroj: unsplash.com

A ak si to všetko zrátaš a uvedomíš si, koľko času a energie si venovala niečomu, čo ani z ďaleka na sociálnej sieti nebude mať úspech aký si očakávala, prosím zamysli sa nad týmto. Žiadny z tých lajkov, ale naozaj žiadny, neurčuje tvoju hodnotu. Ani ak ich tam máš 10, či 100 no a pokojne aj 1000, nikdy to nebude vyjadrovať kto v skutočnosti si.

To že si milá, zábavná, láskavá a obetavá je dôležité, no a povedz si úprimne, je to na tej fotke vidieť? Nie.

Je na nej snáď vidieť, že dávaš prednosť večerom s knihou a teplým čajom, ako tomu opíjať sa v bare? Nie.

Je tam snáď vidno to, že bojuješ dokonca za vec, ktorú chceš? Nie.

Taktiež tam nie je vidno všetko to, čim si si prešla. Nie je tam vidieť ani jeden pád, ktorý si zažila, ani jeden ten krok vpred, ktorý si urobila. Tak prosím prestaň byť zaťažená tým, koľko likeov dostane tvoja nová fotka. Sústreď sa na to všetko krásne a hlavne, dôležité pre teba. Na tých ľudí, ktorí sú tu skutočne pre teba. Si skvelá, úžasná, jedinečná a krásna, tak nedovoľ, aby sociálne siete boli tým, ktoré ti to vezmú.

Lebo skutočný život sa odohráva v realite a nie na fotke svojho profilu.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife