Emancipácia. Feminizmus. Technológie. Doba sa mení, zmeny prichádzajú.

Pozrela som sa na pár štúdií, ktoré jednoznačne potvrdzujú, že muž má pri sebe radšej menej inteligentnú ženu, ako inteligentnejšiu a samostatnejšiu.

Sú cieľavedomé, inteligentné, samostatné a všetko riešia s chladnou hlavou. Sú vnímavé a sebavedomé. Silná žena nepotrebuje muža, aby pre ňu bojoval a preto ak sa s niekým necíti dobre vo vzťahu, jednoducho s ním nebude. Nikomu sa nemieni doprosovať a ak sa jej niečo nepáči, povie to. Niektorí muži to skrátka s ňou nezvládajú.

Byť silnou ženou neznamená byť necitlivou s chladným srdcom. Muži sa však neskôr pri nich začnú cítiť ako menejcenní, ktorí si potrebujú niečo dokazovať a nestačia svojej partnerke. Samozrejme, česť výnimkám. Píšem to v rámci štúdií, ktoré to jednoznačne potvrdili a v rámci osobných skúseností mojich známych-mužov i žien.

zdroj: unsplash.com

Silná žena vie čo chce a vyžaduje to isté od svojho partnera. Nemieni byť s niekým, kto sa nevie rozhodovať, je neistý a neúprimný. Samozrejme, že chce byť s niekým, ale jednoducho, ak má s niekým byť celý život, nech je to skutočne dobrý muž, ktorý jej bude oporou.

Vyžaduje čestnosť, úprimnosť a nežnosť. Takisto, ak aj od svojho priateľa, tak aj od svojich priateľov. Miluje bezpodmienečne a ak sa skutočne zamiluje, stojí to za to. Je milujúca, pozorná, štedrá a skvelá partnerka, no vie, kedy treba odísť zo vzťahu. Silná žena podporuje svojho manžela, stojí pri ňom a je mu oporou. Pripomína mu to, čo si na ňom váži a aký silný je. Je síce pravda, že si nevystačí s málom, no potrpí si na základné hodnoty. Silná žena sa neusadí zo strachu. Vie byť šťastná aj sama, aj keď zbožňuje byť zamilovaná.

Muži sa boja takýchto žien. Úprimne som pátrala a pýtala sa, prečo to tak vnímajú a najčastejšou odpoveďou bolo to, že sa pri nej cítia menejcenne, čo vplýva aj na to, že ak by zarábala viac, cítili by sa zbytočne. Sama silná žena to tiež nemá jednoduché, pretože sa taktiež obviňuje z vecí, ktoré vôbec nie sú pravda a preto sa ocitáme v začarovanom kruhu, kedy sa tak ako aj ženy, tak aj muži vinia z toho, aký sú, respektíve nie sú.

Preto nikto nie je víťazom a porazeným a na ukončenie tohto článku by som chcela pridať môj obľúbený výrok, ktorý jednoducho vysvetľuje celú túto „kauzu“. Preto don´t worry, ženy a muži, lásku potrebujeme ako soľ, preto sa nepodceňujme, hľadajme a nájdeme. Verte mi.

„Milovať a byť milovaná pre mňa znamená mnoho. Vždy si z toho robím srandu, pretože vieme byť ,my ľudia, veľmi protivní. Ale nie je to práve to, o čom snívame? Byť aspoň trošku milovaní?“

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.