Thelifesquare.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Znova sme sa pohádali. Mám pocit, že ma už nemáš rada. Ako malé dieťa som utiekla do svojej izby. Nezmohla som sa na to, povedať Ti prepáč. Začala som si baliť svoje veci s plánom odísť. Plačem. Mama nenechaj ma odísť.

V tomto návale zlosti sa mi nič nedarí. Z vrchnej police spadla stará škatuľa. Vieš, aká som zvedavá. Otvorila som ju a hneď zaujala moju pozornosť.

freepik.com

Mama, ja plačem. Tá škatuľa je plná mojich spomienok. Plná fotiek, na ktorých vidím večne usmiate dieťa s anjelom v Tvojej podobe. Vždy pri mne si stála, keď bola som malá. Od útleho veku si mojím strážnym anjelom. Venovala si mi všetku pozornosť. Každú noc si ma prišla skontrolovať. Bola si smutná, keď som plakala. Vymýšľala si rôzne stratégie, ako ma rozveseliť. Zahŕňala si ma láskou. Úprimnou láskou.

S úsmevom si sledovala ako som rástla. Tlieskala si mi, keď som urobila prvé krôčiky. Potom si sa rozplakala. Bola si pyšná na svoje malé dievčatko. Naučila si ma prvé slovo. Mama.  Vychovala si ma správne, to mi môžeš veriť. Bojazlivo si mi fandila, keď som učila bicyklovať.  Pravidelne si ošetrovala moje večne rozbité kolená. Počúvala si moje zážitky zo škôlky. Vedela som, že Ty budeš pri mne stále.

mother-daughter foto: Thelifesquare

Učila si sa so mnou básničky na predstavenia. Ako prvá si sa postavila, tlieskala na celú sálu a bola si hrdá, že ja som Tvoja dcéra. Učila si ma čítať, písať, počítať. Vzorne si sa venovala mojej príprave do školy. Áno mami, viem. Viem, že to nebolo ľahké. Videla som v Tvojich očiach sklamanie, keď som doniesla domov prvú 5. Nikdy si sa na mňa nedokázala na mňa hnevať. Mama prepáč..

Tešila som sa na ten čas, ktorý sme mali len pre seba. Len Ty a ja. Urobili sme si čaj a rozprávali sme sa. Milovala som, keď si mi hovorila, aké nezbedné, no zároveň úžasné dieťa som bola. Mala si iskričky v očiach a slzy na krajíčku. Mami, zastavme čas.

person-731144_960_720 foto: pixabay.com

Bola si prvá, ktorej som povedala, že chcem odísť. Bála si sa o mňa, ale pochopila si. Chápala si, že keď odídem od vás, dostanem nové príležitosti do budúcna. Bolo to pre mňa naozaj ťažké. Opustiť sladký domov. Opustiť Teba.

Mama prepáč. Prepáč mi za každé zlé slovo, ktoré som povedala. Za všetky slzy, ktoré si kvôli mne preplakala. Zaslúžiš si lepšie dieťa. Robím všetko pre to, aby si bola na mňa hrdá, tak ako keď som ťa rozplakala mojou básničkou pre Teba. Prepáč mi za všetky naše nezmyselné hádky. Prepáč, že som si myslela, že ma už neľúbiš. Prepáč za všetky sklamania. Prepáč, že Ti nedokazujem ako veľmi ťa ľúbim.

Chcem sa Ti poďakovať za všetko, čo pre mňa robíš. Za každú pusu. Za objatia. Za to, že to so mnou zvládaš. Za to, že na mňa nikdy nezanevrieš. Za to silné puto, ktoré medzi nami je. Za to, že si mojím strážnym anjelom. Za to, že práve TY si moja mama.

So slzami idem za Tebou a viem, že si na našu hádku už zabudla. Objala som ťa. A obe sme sa rozplakali. Ľúbim Ťa, mama!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife