elitedaily.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Tvoja budúcnosť je daná tým, ako žiješ teraz. Si silná ľudská bytosť a musíš si uvedomiť, že slabšia už nikdy nebudeš. Máš toľko skúseností, že v budúcnosti ťa len tak niečo nemôže zlomiť.

1.Láska prekoná všetko

Gándhí kedysi povedal: Tam kde je život, tam je láska. Je isté, že príde zmena. Život sa mení z minúty na minútu. Milovať a byť milovaný je ale nutnosťou a darom zároveň, nech sa ocitneš v akejkoľvek situácií. Preto jej vyhraď miesto v tvojom živote, nech už bude mať akúkoľvek podobu.

2.Riskuj, splnia sa ti sny

Teraz nevravím aby si šla všetky svoje úspory vsadiť do kasína, ale kto nič neriskuje, nič nemá. Nájsť zdravú hranicu je nevyhnutnosť, ak chceš, aby tvoj život mal šťavu. Áno, je pohodlné ráno sa zobudiť, ísť do práce alebo do školy a bezpečne sa vrátiť domov. Všetci sa bojíme. Ale tí, ktorí strach prekonali a zažili neuveriteľné dobrodružstvá svoj strach prekonali a určite neľutujú.

foto: elitedaily.com elitedaily.com

3.Česť a úcta sú prvoradé

Nikdy nedovoľ, aby ťa niekto ponižoval. Ukáž ľuďom, že sa k nim vieš správať s úctou a také isté správanie vyžaduj aj ty od nich. Stretneš mnoho ľudí. Z niektorých sa stanú priatelia, ale s niektorými budeš mať aj negatívne skúsenosti. Nikdy im ale neubližuj. Nepodkop nohy, ani ich neohováraj. Tebe to nič pozitívne neprinesie a v očiach dobrých ľudí stúpneš.

4.Súčasnosť je všetko čo máme

Žijeme v chaotickej dobe, kedy neustále na niečom pracujeme, prestávame si vychutnávať čaro okamihu, prestávame vnímať radosti svojich blízkych. Spomaľ a váž si čo máš, aby si o to v budúcnosti neprišla.

5.Čas nebudeme mať nikdy

Poznáš to- prečítam si knihu keď budem mať čas, pôjdem s kamarátkou na kávu, keď budem mať čas, odpočiniem si keď budem mať čas. Samozrejme niekedy ho naozaj nemáš, ale nepoužívaj túto vetu ako frázu na všetko. Lebo ani si nevšimneš a kamarátka ťa prestane volať na kávu. A času na oddych budeš mať až až, pretože ostaneš sama.

elitedaily_lumina_breakup-800x400 elitedaily.com

6.Okolnosti neovplyvníme

Prečo by si sa mala trápiť nad tým, čo sa ešte nestalo. A nad tým čo neovplyvníš. Radšej sa nauč reagovať na nečakané situácie flexibilne a s chladnou hlavou.

7.Sebakontrola je tvoja zbraň

Je neuveriteľne dôležité naučiť sa ovládať svoje emócie. Nedarí sa ti v práci, alebo si dostala zlú známku? Rozbiješ od nervov myšku alebo sa rovno rozplačeš. A vieš ako ťa budú vnímať ľudia v tvojom okolí? Ako hysterku. Skús stresovú situáciu predýchať a poprosiť napríklad o zopakovanie. U ľudí budeš vyrovnaná osoba, na ktorú sa budú môcť v budúcnosti obrátiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife