pixabay.com

Nie som tu na to, aby som ti povedal, že vzťah na diaľku je jednoduchý. Chcem len povedať, že má hneď niekoľko vlastností, ktoré ho robia výnimočným.

Možno by som bol radšej, keby je o 500 kilometrov bližšie, no napriek tomu si v hlave opakujem niekoľko dôvodov, prečo je na mieste byť optimista.

1. Diaľka pomáha láske rásť

Udržiavať vzťah na diaľku si vyžaduje oddanosť. Vyžaduje si taký ten hlbší typ lásky. Ten, kde láska je povýšená nad všetky ostatné problémy. Nevieš sa dočkať, až sa s danou osobou opäť emocionálne, ale aj fyzicky spojíš a keď k tomu príde, je to tak jedinečné, že si naplno uvedomujete len prítomný okamžik. A to ja volám láska.

2. Nemôže ti chýbať niečo, čo máš stále pri sebe

Keď ti niekto chýba, práve vtedy si často uvedomíš, čo pre teba znamená. Uvedomíš si, aké je to žiť bez nej po boku a oceňuješ tak každú jednu sekundu, keď máš to šťastie byť s ňou. Každý jeden takýto moment si vychutnáte, ako keby bol ten posledný. Ani jedna sekunda nie je samozrejmosťou.

zdroj: unsplash.com

3. Naučíš sa vyváženosti

Často sa vo vzťahoch stáva, že jeden z dvojice sa vzdá priateľov a svojich vlastných záľub, len kvôli tomu druhému. Pre vzťahy na diaľku to neplatí. Každý má dosť vlastnej slobody, môže pracovať na svojej vášni a stretávať všetkých, ktorých má rád. Nikdy som tento problém nemal ani pri bežnom vzťahu, ale viem, že to je nezriedkavé.

4. Vyskúšaš niečo nové

Ak ste ďaleko od seba, pochopiteľne bývate na úplne odlišných miestach. Je skvelé vypadnúť a navštíviť miesta a mestá, kde si nikdy predtým nebol. Je skvelé z času na čas vymeniť výhľad. Si prakticky cestovateľ s osobným sprievodcom. Čo môže byť lepšie?

5. Vždy sa máte o čom rozprávať

Je tak veľa vecí, ktoré si máte povedať. Áno, môžete si písať a volať, no sú jednoducho veci, ktoré jej chceš povedať naživo. Mám tak miliardu príbehov, ktoré jej chcem povedať, keď budeme ležať na jednom vankúši. Takýto pár nikdy nezažije nudu.

Možno to nie je najlogickejšie rozhodnutie na svete. Možno je to šialené, skúšať vzťah na diaľku. No aj teba raz naučím, že do vecí sa oplatí vrhnúť po hlave. Pretože nie je dôležité rozhodnúť sa správne, ale nepochybovať o svojich rozhodnutiach.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating