pexels.com

Ľudí, ktorí si stále vážia a dodržiavajú isté morálne zásady je dnes už ako šafránu. Vyznačujú sa vysokou úprimnosťou a autentickosťou. Aj vďaka nim je svet lepším miestom. Pokiaľ ťa vystihujú nasledujúce vlastnosti – blahoželáme, pretože k ním jednoznačne patríš.

 1. K ľuďom sa správaš s rešpektom a rovnako tak aj oni k tebe. Rovnosť, bratstvo a sloboda. Takto nejako znelo známe heslo počas Veľkej francúzskej revolúcie. Uvedomovať si, že všetci sme si rovní je skvelé. Žiaľ, nie všetci to tak majú.
 2. Si úprimná/ý aj v ťažkých situáciách. Neznášaš klamstvá a nevidíš v nich žiaden zmysel. Aj preto ti ľudia dôverujú a nespochybňujú ťa.
 3. Si milá/ý ku každému koho stretneš. Máš srdce zo zlata. Si si vedomá toho, že nikdy nevieš, čo daný človek práve prežíva, a preto sa ku každému snažíš správať láskavo.
 4. Si trpezlivá/ý. Byť trpezlivý počas stresujúcej situácie je na nezaplatenie. Dokážeš šíriť pokoj medzi ľuďmi.
 5. Ľudia ti môžu veriť. Pretože to, čo povieš, aj dodržíš. Nikdy nedávaš plané sľuby , neprikrašľuješ realitu a nepreháňaš. Nesnažíš sa iným ublížiť, práve naopak.pexels.com
 6. Stále dokončíš, čo začneš. Si zodpovedná/ý. Aj keď niekedy strácaš motiváciu, dokážeš sa dotlačiť do toho, aby si všetko čo si začal/a aj dokončil/a. A to je obrovské plus pre každého zamestnávateľa.
 7. Tvoje skutky hovoria hlasnejšie ako slová. Hovorí sa „ silné slová, slabé skutky.“ Toto u teba vôbec neplatí. Stojíš si za tým, čo povieš a najprv si to aj poriadne premyslíš.
 8. Zbytočne nedramatizuješ. Veci riešiš s chladnou hlavou. Vieš, že na každý problém existuje riešenie a preto nebudeš vyvolávať dramatické scény a strhávať na seba pozornosť.
 9. Bojuješ za spravodlivosť. Každý by mal mať rovnaké práva. Vieš, že niektorí ľudia sa nedokážu brániť a ak to máš vo svojej moci, snažíš sa ich chrániť. Nevysmievaš sa slabším a neopovrhuješ inými.
 10. S ľuďmi zachádzaš správne. Neposudzuješ ľudí na základe spoločenského postavenia, zovňajšku, či materiálneho statusu. Vieš, že v každom sa skrýva niečo viac, a preto si všímaš hlavne charakter.
 11. Dávaš bez toho, aby si čakal/a niečo späť. Sebeckosť ti veľa nehovorí. Pokiaľ môžeš, pomôžeš. Takýchto ľudí treba na svete viac.
 12. Poznáš svoje hranice. Vieš čo môžeš a čo nie. Máš stanovené svoje ciele, avšak nejdeš za nimi hlava nehlava. Všímaš si aj ľudí na vôkol a berieš na nich patričný ohľad. Nechceš nikomu ublížiť, len preto aby si mala osobný prospech.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife