Unsplash/Priscilla Du Preez

Veľa ľudí si dnes stále mylne myslí, že sebavedomie je takmer nereálne dosiahnuť. Namiesto toho, aby svoj život zmenili k lepšiemu a aby opustili svoju komfortnú zónu, radšej sa vydajú jednoduchšou cestou. Cestou falošnosti a predstierania. Niektorí ľudia sa jednoducho na sebavedomých len hrajú, no v skutočnosti sa trápia a sú nešťastní.

Vieš rozlišovať medzi ľuďmi so skutočným a zdravým sebavedomím a tými, ktorí ho len predstierajú? Máme pre teba pár tipov, ktoré veci by si si mala všímať. Vďaka tomuto jednoducho odhalíš každého klamára.

1. Nikdy sa ti nepozerá do očí a aj pri rozhovore uhýba pohľadom. Je to hlavne z dôvodu, že si je vedomý svojho klamstva. Neúprimní ľudia majú s očným kontaktom problém.

2. Nedokáže prijať kritiku na svoju osobu. Sebavedomí ľudia ju akceptovať dokážu a ešte sa z nej aj niečo naučia.

3. Predstiera, že je niekto iný a snaží sa kopírovať ostatných. Ak by bol sebavedomý, bol by so sebou spokojný.

4. Jeho sociálne siete vyzerajú ako ukážka dokonalosti. Ráno vstáva o piatej, dá si studenú sprchu, medituje, ide cvičiť a cez deň je produktívny. V skutočnosti nerobí ani polovicu z daných vecí. Sebavedomí ľudia nemajú potrebu na seba takto upozorňovať.

5. Nevie si priznať svoju chybu a nedokáže akceptovať názory iných ľudí. Myslí si, že on ovláda všetko najlepšie. Správa sa arogantne a povýšenecky. 

6. Chce byť stredobodom vesmíru a za každú cenu chce na seba strhnúť pozornosť.

7. Hľadá dôvody, prečo niečo neurobiť a ako sa vyhnúť povinnostiam. Lenivosť a prokrastinácia ale nie je príznačná pre sebavedomých ľudí.

Toto je základ, pomocou ktorého odhalíš, či máš dočinenia s človekom, ktorý je sebavedomý naozaj alebo to len predstiera. Never preto všetkému, čo vidíš, pretože realita môže byť úplne odlišná.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórie Life