Žena drží tablet a muž mobil

Niektoré súčasné vzťahy už nie sú také silné a menia sa na toxické. Keďže každé partnerstvo je iné, neexistuje jednotný návod na to, ako to má fungovať. Môžeme ti ale poradiť, čo by ste s partnerom nemali robiť, ak chcete, aby vám to klapalo a aj vydržalo. 

Týchto 9 dôvodov patrí k najčastejším, kvôli ktorým vznikajú toxické vzťahy. Ak nevieš, aké to sú, prečítaj si náš starší článok. Pokiaľ chceš tomu predísť, dávaj si na to pozor a týmto komplikáciám sa snaž vyhýbať.

Zvýšené očakávania

V súčasnej dobe sa často očakáva, že vzťah bude dokonalý a bezchybný. Toto môže spôsobiť vyšší tlak na partnerov, aby sa stali „ideálnymi“. Ak tieto očakávania nie sú splnené, môže to viesť k pocitu sklamania a nespokojnosti.

Nepomáhajú tomu ani médiá a sociálne siete, ktoré zväčša propagujú len to pekné a nie to, ako to vyzerá v realite.

Viac stresu

Tlak spoločnosti, finančné problémy, kariéra či nedostatok času na seba. To všetko sú stresujúce faktory, s ktorými sa mnohí nedokážu dobre vysporiadať. Partneri môžu byť kvôli tomu menej trpezliví a viac podráždení a taktiež nemusia dobre zvládať stres v rámci vzťahu.

Ako poraziť stres?
zdroj: Pexels/Anna Shvets

Problémy s komunikáciou

Toxické vzťahy môžu vzniknúť aj kvôli nedostatočnej komunikácii. Keďže sa partneri navzájom tak nezdôverujú, môžu sa objaviť rôzne pochybnosti či vymyslené scenáre. To všetko zvykne spôsobovať len viac problémov a hádok.

Nedostatok času

V súčasnosti je mnoho ľudí zaneprázdnených a nemajú dostatok času na vytvorenie zdravého a kvalitného vzťahu. Súvisí to aj s vyššie zmieneným stresom. Partneri sú menej angažovaní a menej ochotní investovať do svojho vzťahu čas a úsilie.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórie Dating