Kiež by to niekto kedysi povedal aj mne…

Ja som sa musela poučiť zo svojich vlastných chýb, aby som pochopila, čo od života (a hlavne od vzťahu) chcem a čo, naopak nie. Dovoľ mi, aby som ti teraz poradila. Neurob rovnaké chyby, akých som sa dopúšťala ja sama.

Nemusíš byť perfektná

Nemusíš byť vo všetkom dokonalá a nemusíš sa cítiť zle len preto, že sa ti niečo nepodarí. Budeš sa mu páčiť aj nenamaľovaná a v teplákoch, ak ťa naozaj ľúbi. Buď sama sebou a nehraj sa na niekoho, kým nie si. Nesnaž sa byť niekým, o kom si myslíš, že by sa mu páčil. Ak ťa nebude mať rád takú, aká si, nemá zmysel s ním strácať čas.

Láska nemusí prísť hneď

Nemusíš ho odbiť hneď podľa prvého dojmu. Daj mu čas, aby si ho spoznala, pretože láska sa môže dostaviť aj neskôr. Ak by si na neho ihneď zanevrela, možno by si prišla o šancu nájsť lásku svojho života. Nebuď povrchná a neriaď sa len vzhľadom. Zameraj sa skôr na to, aký je vo svojom vnútri.

Otvorene sa o všetkom rozprávajte

Komunikácia by mala byť na prvom mieste a mala by prichádzať úplne prirodzene. Ak sa ti niečo nepáči, povedz mu to a neobávaj sa jeho reakcie. Ak mu na tebe naozaj záleží, bude sa snažiť o to, aby ti napravil. Povedz mu, ak ťa niečo trápi alebo ak ti niečo urobilo radosť. Nemali by ste mať pred sebou žiadne tajnosti.

Vo vzťahu len nedávaj, ale aj ber

Ak by si si z tohto článku mala odniesť len jednu vec, nech je to táto. Váš vzťah by mal byť vyrovnaný, to znamená, že obaja by ste sa mali snažiť o to, aby ste boli šťastní a aby sa ten druhý necítil ukrivdene. Ak sa o svojho frajera budeš starať a staneš sa jeho žienkou domácou, mal by ti to nejak oplatiť. Ak sa tak nestane, ty začneš byť smutná a budeš cítiť, že ti niečo chýba. A takáto situácia by v zdravom vzťahu nemala nastať.

Nebuď na ňom závislá

Tvoj život nie je len on a váš vzťah. Nezabúdaj aj na seba a nepodriaď celý svoj život len tomu, aby si pre neho bola dokonalou partnerkou. Maj svoje vlastné koníčky, rob veci aj sama a nečakaj, kedy konečne príde domov z práce, aby ste spolu mohli stráviť celý večer. Nechaj ho trochu vydýchnuť, pretože ak ho budeš takto uháňať, dlho to asi nevydrží.

Nezanevri na svoje priateľky

Tráv dostatok času aj so svojimi priateľkami. Keďže na ňom nebudeš závislá, mala by si mať chvíľu aj pre seba. Sú veci, s ktorými sa ľahšie zdôveríš priateľke a taktiež s ňou môžeš robiť veci, ktoré on nemusí obľubovať. Ak si vo svojom živote vytvoríš takúto rovnováhu, všetci budete spokojní.

Neostávaj v nešťastnom vzťahu

Ak máš pocit, že niečo nie je v poriadku a niečo ti chýba, rob s tým niečo. Ak nepomôže otvorený rozhovor a nenastane ani žiadna zmena k lepšiemu, neostávaj vo vzťahu, v ktorom nie si šťastná. Odísť od neho bude možno tou najťažšou vecou, ale aj ty si zaslúžiš láskyplný vzťah, v ktorom sa budeš cítiť rozmaznávaná.

Užívaj si aj život single

Ak nadíde tá chvíľa, kedy od neho odídeš, užívaj si život single. Nepovažuj to za koniec sveta, práve naopak. Konečne budeš môcť robiť všetko, po čom si túžila a nikto ti v tom nebude brániť. Ak nedokážeš vydržať sama so sebou, nebudeš spokojná ani vo vzťahu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.