materská dovolenka

Ten, kto prvý vymyslel pojem materská dovolenka, bol určite niekto, kto ani nemal tušenie, o čom to celé je. Starostlivosť o tvojho potomka, 24 hodín, 7 dní v týždni je jeden z najkrajších a zároveň najťažších „povolaní“. Práve preto by aj táto činnosť, mala niesť svoje významné miesto v tvojom životopise. Byť matkou znamená mať zručnosti z rôznych smerov, ktoré ti môžu pomôcť aj do budúcna.

Pravdepodobne si sa od začiatku musela učiť všetko, nikto totiž učený z neba nespadol. A naučila si sa také zručnosti, ktoré ti doposiaľ mohli chýbať. Ale veríme, že si sa ako mamička po materskej stretla s veľkým nepochopením a strachom zo strany zamestnávateľa, lebo si podľa viacerých bola „len doma“. Avšak toto krásne „povolanie“ ťa naučilo týchto 7 vecí.

Kurz prvej pomoci

Ak si ho ešte nestihla absolvovať v autoškole, tak určite ťa tvoje dieťa naučilo zásady, ktoré musíš dodržiavať. V tom lepšom prípade si nikdy žiadne „chvaty“ nepotrebovala, ale minimálne si si ich naštudovala. A taktiež ošetrenia drobných zranení či dokonca to, na čo ktorý liek slúži.

Multitasking

V modernej dobe a pri mnohých zamestnaniach musíš byť flexibilná a ovládať viac pozície naraz. Tak isto, ako to bolo pri tvojom drobcovi. Určite si ani nevedela, koľko činností dokážeš robiť súčasne. Od držania dieťaťa v jednej ruke, druhou variť a jednou nohou zametať. Alebo popri nejakom homeoffice počúvať detské pesničky a sústrediť sa na obe veci, aby boli dokonalé.

materská dovolenka
zdroj: Pexels/Julia M Cameron

Manažment

Niektorí na zdokonalenie svojho manažmentu a denného rozvrhu potrebujú školenia. Tebe na to stačilo jedno či dve deti, ktorým si musela celý deň zariadiť do bodky. Aby mali plné brušká, dom bol uprataný, podlaha povysávaná, bielizeň vyvešaná a ešte aby si si našla čas aj sama na seba. Dokonalé zmanažovanie celého dňa aj bez drahého školenia.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife