Určite si videla pri kolegyni v práci, spolužiačky v škole alebo na Instagrame, že ľudia si začali viac baliť jedlo do krabičiek, obedárov, nádob alebo akokoľvek inak to pomenuješ. Stále sa nájde mnoho takých, ktorí to zosmiešňujú, no nemajú na to ani najmenší dôvod.

Ak si si začala baliť jedlo so sebou aj ty sama, určite sa za to nemusíš hanbiť, práve naopak. Mala by si byť na seba hrdá, pretože takýto spôsob so sebou nesie hneď niekoľko výhod. Najväčšou je to, že ide o najlepšiu cestu k tomu, aby sa ti konečne podarilo schudnúť bez toho, aby si musela hladovať.

S krabičkovaním môžeš začať postupne. Najskôr si budeš nosiť len vlastný obed, no postupne by si sa mala dostať k tomu, že si vopred pripravíš všetky jedlá na ďalší deň.

A aké ďalšie výhody so sebou tento štýl stravovania prináša?

Naučíš sa jesť zdravšie

Vo veľa prípadoch sa stane to, že sa naučíš jesť zdravšie. Keď už si dáš tú námahu a pripravíš si jedlo doma, začne ti záležať na tom, čo v tých krabičkách budeš mať. Možno sa budeš chcieť pred ostatnými pochváliť a inšpirovať ich k tomu, aby s tým začali aj oni.

Vieš, koľko čoho zješ

Ak si pripravuješ jedlo len sama pre seba, je dobré zapisovať si ho do kalorických tabuliek. Budeš mať skvelý prehľad o tom, koľko čoho zješ a hlavne koľko kalórií prijmeš. Podľa toho zistíš, či ješ veľa alebo málo. Rovnica je jednoduchá – ak chceš chudnúť, tvoj príjem musí byť nižší ako je tvoj výdaj.

Budeš jesť pravidelne a nebudeš hladná

Tým, že budeš mať pripravené krabičky, budeš jesť pravidelne. Počet jedál závisí od toho, koľko porcií ti vyhovuje. Je len na tebe, či viac uprednostníš jedlo 3x alebo 5x do dňa. Dôležité je, aby si nebola hladná a aby boli krabičky vyvážené. 

Nebudeš viac musieť premýšľať nad tým, čo si dáš. Neprepadnú ťa ani návaly hladu, kedy zväčša siahneme po niečom nezdravom.

Ušetríš peniaze za jedlo z reštaurácií

Ak si zvykneš objedávať jedlá z bistier a reštaurácií, zrátala si si niekedy, koľko peňazí do mesiaca na to minieš? Nehovoriac o tom, že ide len o jednu porciu a nie celodenné jedlo. Za tieto ušetrené peniaze si môžeš dovoliť nakúpiť kvalitné a zdravé potraviny. Alebo niečo iné, čo budeš chcieť.

Môžeš si dopredu naplánovať, čo si dáš

Veľkou výhodou krabičkovania je aj to, že vopred si môžeš naplánovať, čo budeš variť a jesť. Vďaka tomu si môžeš vytvoriť aj nákupný zoznam a nakupovať len to, čo naozaj potrebuješ. Predídeš tak plytvaniu a tomu, aby si vyhadzovala nespotrebované potraviny.

Ako sama môžeš vidieť, príprava jedál do krabičiek nesie so sebou viacero výhod. Inšpiruj sa napríklad na Instagrame tým, ako takéto krabičky môžu vyzerať. Uvidíš, že postupom času ťa to začne baviť a budeš to robiť úplne automaticky.

Inšpirácia na krabičkovanie počas dňa

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.