Žena píše do zošita

Si aj ty ten typ ženy, ktorá by toho počas dňa chcela veľa stihnúť, ale nedokáže to? Zdržuješ sa sledovaním príspevkov na Instagrame a večer ti je ľúto, že si takmer celý deň premárnila? Nečakaj na nový rok s tým, aby si mohla začať s novými návykmi. Nauč sa, ako využiť svoj deň naplno a efektívne, aby si večer mohla byť na seba pyšná.

Či sa ti to páči alebo nie, musíš sa naučiť fungovať s istými pravidlami, ktoré ti po čase prídu ako úplne normále. No a ktoré ti pomôžu s efektivitou počas dňa?

Kto skôr vstane, …

Poďme od úplného začiatku, teda od rána. Jednoducho, ak budeš vstávať neskoro alebo len tesne pred tým, ako ťa čakajú povinnosti, nemôžeš sa čudovať, že nemáš na nič čas. Stále si ospalá a do obeda sa v podstate len rozbiehaš. Skús vstávať aspoň 2 hodiny pred tým, než vyrazíš z domu. V pokoji sa nahoď, vychutnaj raňajky a možno stihneš aj niečo viac. Niečo, čo ti ušetrí čas večer.

Ranná rozcvička

Tým niečím môže byť napríklad cvičenie. Ak si zamakáš ráno, ušetríš si večer čas a navyše, ranné cvičenie má obrovské výhody. Nabiješ sa energiou a budeš mať oveľa lepšiu náladu. Ani pracovné záležitosti sa ti nebudú tak naťahovať.

Maj svoje plány a ciele na očiach

Máš toho veľa v hlave a často zabúdaš na to, čo si chcela vybaviť a urobiť? Vezmi si pero a papier (alebo použi aplikáciu v mobile) a spíš si úlohy, ktoré ťa čakajú a chceš ich splniť. Obyčajné vyškrtávanie, pri ktorom zistíš, že ak splníš všetko, je to skvelý pocit.

Neodkladaj povinnosti

Či si si povinnosti zapísala alebo si ich radšej len tak nosíš v hlave, skús zapracovať na tom, aby si ich zo dňa na deň neposúvala. Robíš tým zle len sama sebe, pretože nič nestíhaš a všetko sa ti bude iba zbierať. Niektorí ľudia sú efektívni pod tlakom z nedostatku času, no je skvelé mať istý režim, ktorý zahŕňa počas dňa prácu aj relax.

Nezabúdaj na oddych

Relax je dôležitou súčasťou toho, ako využiť svoj deň naplno. Možno sa ti zdá, že oddychom dávaš bokom všetko to, čo potrebuješ urobiť, no pozri sa na to inak. Ak sa budeš neustále len snažiť pracovať a tvoje povinnosti ťa pohltia, vyčerpáš aj svoju psychiku. Nebudeš mať chuť robiť si plány, pretože budeš mať nechuť.

No ak si vieš čas rozdeliť aj na odpočinok, máš sa na čo tešiť a zároveň naberieš tiež nové sily.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife