unsplash.com

Jeseň pre mnohých ľudí nepredstavuje práve najideálnejšie obdobie na vytváranie pozitívnej energie. Nebo je zamračené rovnako ako myšlienky, ktoré poletujú v hlavách ľudí jedna za druhou a nabádajú ich k nečinnosti, mrzutosti, ba až k deprimujúcej apatii. Jeseň jednoducho nie je slnečným obdobím v roku a ranné hmly dokážu veľmi rýchlo priviesť spleen do života každého jedinca. Práve preto som pripravila 5 dôvodov, prečo si obľúbiť jeseň a načerpať z tohto pochmúrneho, ale nesmierne magického ročného obdobia čo najviac energie:

1) Viac času stráveného v interiéri

Kým v lete tráviš čo najviac času vonku, daždivé a chladnejšie dni ťa prinútia zaliezť pod deku a načerpať silu v tichu svojej izby. Namiesto outdoorových športov sa môžeš začať venovať meditácii, pilatesu, jóge či aerobiku v rytme svojej obľúbenej hudby. Ak predsa len prepadneš jesennej melanchólii, stačí sa zababušiť do obľúbenej prikrývky a začítať sa do románu, ktorý si tak dlho odkladala, pre lenivejších jedincov – pustiť sa do seriálov.

zdroj: unsplash.com

2) Ranné hmly, pestrofarebné stromy, gaštany

Jeseň má svoje čaro, len je potrebné ho nájsť medzi kopou zhnitého ovocia, vysušených listov a hrudami blata. Toto ročné obdobie je priam ideálne na dlhé poobedné prechádzky, či už sa na ne vrhneš sama alebo v prítomnosti svojho štvornohého miláčika. Po ceste sa sústreďuj na svoje dýchanie, uvolni sa a upri pohľad na krásne sfarbené listy stromov, ktoré už stihli popadať na zem a pozbieraj si v parku zopár gaštanov pre šťastie. Gaštany totiž v sebe ukrývajú neuveriteľnú liečivú silu – okrem iného odoberajú z prostredia negatívnu energiu.

3) Začiatok dlhších večerov

Pre niekoho menej slnečného jasu a začiatok dlhších večerov predstavuje strach a hrôzu. Avšak aj v tejto typickej črte jesene možno nájsť niečo pozitívne. S priateľom sa môžeš dlhšie milovať v intímnom zátiší vytvorenom zo sviečok a nazbieraných gaštanov.

Ak si sama, taktiež netreba zúfať a v žiadnom prípade prepadať clivote (ktorej sa žiadna žena z času na čas nevyhne, ale ak sa dá obísť…) – venuj „čierne dni“ učeniu sa nových vecí. Vyskúšaj sa učiť nový jazyk, ktorý ťa tak dlho lákal, začni kresliť (aj rôzne čmáranice či obyčajné vyfarbovanie dokáže vyplaviť z človeka všetok stres a negativitu), zapíš sa na nejaký krúžok, jednoducho, otvor sa novým možnostiam a nezalez do skrýše ako medveď, ktorý sa pomaly ukladá na zimný spánok…

zdroj: unsplash.com

4) Halloween

Na Slovensku síce oslavujeme Sviatok všetkých svätých, ale prezliecť sa za niekoho iného a ísť sa večer zabaviť rozhodne dopomôže k tomu, aby si sa celú jeseň necítila nostalgicky a skleslo. Nájdi vo svojom okolí miesto, kde sa bude konať Halloweenska párty a určite sa bež vyventilovať. Ak radšej uprednostňuješ pred spoločnosťou len prítomnosť pár blízkych osôb, zorganizuj vlastnú párty a vymysli spolu s priateľmi rôzne hry a aktivity, ktoré vás prinútia zabudnúť sledovať čas.

5) Teplé nápoje a tekvica

V lete je potrebné čo najviac ochladzovať organizmus, ale začiatkom jesene by si sa mala zamerať na „teplé“ potraviny a nápoje, ktoré ťa zahrejú zvnútra. Jeseň je ideálnym obdobím na vyskúšanie škoricového cappuccina či zázvorovej limonády.

Ak máš rada víno, môžeš sa pustiť do výroby domáceho tekvicového moku alebo si len nakrájaj samotnú tekvicu na plátky a hoď ich do trúby. Za cca 30 minúť máš výborný a ľahký pokrm, ktorý ťa zahreje a dodá tvojmu telu prísun antioxidantov a vitamínov A, C, E.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife