Žena sedí u kaderníčky

Zdravé a krásne vlasy sú snom azda každej ženy. Kvalitná strava, šampóny či masky niekedy nemusia stačiť a vtedy na rad prichádzajú rôzne profesionálne kúry a ošetrenia. Vieš, ktoré dokážu tvoju korunu krásu naozaj oživiť a skrášliť? 

Oslov svoju kaderníčku a opýtaj sa jej, či ponúka niektorú z týchto služieb. Keďže tvoje vlasy pozná, mala by ti odporučiť to, čo ti pomôže najlepšie.

Vlasový botox

Počas tohto ošetrenia sa do vlasov aplikuje komplex účinných látok vrátane olejov a vitamínov. Vlasy budú krajšie, jemnejšie a hydratované. Je vhodný pre namáhané, oslabené a poškodené vlasy. Na druhej strane ale nie je odporúčaný ženám s veľmi suchými vlasmi a tým, ktoré mávajú rôzne alergické reakcie na kozmetické produkty.

vlasy
zdroj: Pexels/Element5 Digital

Keratínové ošetrenie

Keratín patrí k najbežnejším kúram na zlepšenie stavu vlasov. Je vhodný najmä na suché, poškodené, krehké a tenké vlasy, pretože ich vyhladzuje, dodáva lesk a odstraňuje krepovatenie. Keratín chráni vlasy aj pred počasím, zmenou teplôt a jeho výdrž je aj niekoľko mesiacov. Pri častej aplikácii ale môže spôsobiť vypadávanie.

Mezoterapia vlasov

Pre zdravé vlasy môžeš využiť aj mezoterapiu. Ide o procedúru, počas ktorej sa do pokožky hlavy injekčne vstrekujú vitamíny, minerály a iné liečivé zložky. Toto ošetrenie je vhodné pri problémoch s vypadávaním vlasov, lupinami, poškodenými, krehkými či suchými vlasmi. Využíva sa aj na liečbu nadmernej suchosti alebo mastnoty pokožky hlavy.

Laserová terapia

Laserová terapia je určená predovšetkým v boji proti vypadávaniu. Najväčší účinok by mali pocítiť ľudia s dedičnou alopéciou. Nejde o jednorazovú kúru, ale je potrebné absolvovať niekoľko sedení. Je to bezbolestný zákrok, po ktorom môžu začať rásť aj nové vlasy.

Je len na tebe, pre ktorú kúru sa rozhodneš. Nejde o najlacnejšiu záležitosť, no ak naozaj túžiš po krásnej hrive, oplatí sa investovať do svojej krásy. Mala by si si dávať ale pozor aj na to, čo ješ, pretože niektoré potraviny dokážu zlepšiť kvalitu a stav vlasov.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty