Žena v posteli pozerá do mobilu
Pexels/Miriam Alonso

Naše vzťahy niekedy trvajú až príliš krátko, takže rozchody bývajú o to náročnejšie. Nielen pre teba, ale aj pre tvojho bývalého. Ak s tebou nekomunikuje a neobjavuje sa ani na sociálnych sieťach, môže mať na to rôzne dôvody. Najčastejšie ide o tieto štyri. 

Zablokovať ťa nechce, vymazať z priateľov tiež nie, lebo si možno chce nechať otvorené zadné dvierka. Preto sa radšej prestane ozývať a dopraje si trochu digitálneho detoxu.

Zíde z očí, zíde z mysle

Toto príslovie určite poznáš. Ak prišiel rozchod z tvojej strany, nemôžeš sa čudovať, že ho to ranilo. Keďže sa chce z toho dostať čo najskôr, lepšie pre neho bude, ak ťa viac nebude mať na očiach. Nechce vidieť tvoje fotky, čítať tvoje správy alebo počúvať tvoje hlasovky. Radšej ťa takto odstrihol.

Nechce si pripomínať, čo ste prežili

Možno ešte nie je pripravený vymazať všetky vaše spoločné fotky a je možné, že to nikdy ani neurobí. Zatiaľ by mu ale nerobilo dobre, ak by ich videl, preto sa sociálnym sieťam vyhýba a nekomunikuje takmer s nikým. Všetko chce svoj čas.

Nechce vidieť, aká si šťastná

To posledné, čo chce vidieť, je tvoja radosť a to, ako rýchlo si sa pohla ďalej. V prípade, že už máš nový vzťah, určite by mu ublížilo, ak by vás videl spolu.

Chce začať odznova

Za minulosťou chce urobiť hrubú čiaru a nevie si predstaviť, že by ste ostali aj naďalej kamaráti, aj keď si mu takúto možnosť ponúkla. Ľahšie sa mu to podarí vtedy, ak s tebou nebude v kontakte.

Samozrejme, že každý muž je iný a dôvodov môže byť viacero. Tieto dôvody ti môžu pomôcť aspoň trochu pochopiť mužské správanie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating