Hovorí sa, že keď si dáš jedno tetovanie, budeš chcieť stále ďalšie a ďalšie. Ak patríš do klubu, ktorý si nechal na svojom tele niečo zvečniť navždy, vieš, o čom hovoríme. Aj keď sa možno eštelen rozhoduješ pre svoje prvé tetovanie, si tu správne.

Pozrieme sa na to, ktoré miesta na tele, sú síce na tetovania veľmi obľúbené, ale z praktického hľadiska je lepšie vyhnúť sa im. Vieš prečo?

Prsty na rukách

Malé tetovania na ozdobenie rúk sú najmä v posledných rokoch mimoriadne obľúbené. A to najmä medzi ženami, ktoré si takto nechávajú skrášliť prsty. Kombinácia takýchto mini tetovaní a bižutérie vyzerá veľmi trendy. No najlepšou voľbou to práve nie je.

Ruky a prsty sú časťu tela, ktorú opotrebávaš každý deň – stále niečo chytáš , umývaš si ruky, vystavuješ ich slnku, … tetovania tak blednú a malé obrázky majú tendenciu po krátkom čase rozpíjať svoje jasné kontúry.

Brucho

Toto platí pre obe pohlavia. Samozrejme, keď sa ti niečo páči, ťažko ťa od toho niekto odhovorí, ale pri bruchu by si mala naozaj myslieť na budúcnosť. Ide o to, že telo sa nám vekom mení a obrázok, ktorý teraz na tvojom štíhlom brušku pôsobí krásne, môže o pár rokov vyzerať úplne inak.

Môžeš otehotnieť, výrazne pribrať, či naopak, schudnúť – koža sa bude naťahovať a môžu sa objaviť aj strie, s ktorými celé tetovanie bude vyzerať zničene. Ak si vyhrala genetickú lotériu a podľa svojej matky a babičiek vieš, že zrejme celý život budeš vyzerať rovnako, gratulujeme ti.

Záhyby tela

Do tretice tu máme časti tela so záhybmi – kolená, zápästia, podpazušie, jednoducho všetko, čo sa denne ohýba. Nie len, že sa z tetovania bude vytrácať farba, ale na týchto miestach sa tetovanie aj ťažšie hojí. Navyše, môže dokonca aj popraskať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.