Photo by Valeria Boltneva from Pexels

Naša pleť si v zime zaslúži extra starostlivosť. Je vystavená slnku a zároveň mrazu, vonkajšiemu chladu a následnému teplu po vstupe do vyhriatej miestnosti. Vysušuje sa, červenie a dokonca aj praská. Ako sa o ňu treba starať v zime? Je medzi letnou a zimnou rutinou potrebný rozdiel? 

Výživa je základ

Pleť v zime potrebuje rovnakú výživu ako v lete. Hlavne je potrebné nezabudnúť na hydratáciu. No treba si dať pozor na produkty, ktoré sú určené skôr na leto a obsahujú množstvo vody. Tá sa vsaje do pokožky a vplyvom zimy môže spôsobiť popraskanie cievok po tom, čo jednoducho zamrzne.

Vybrať si treba produkty, ktoré hydratujú v tom zmysle, že sú hlboko vyživujúce. Hutné krémy s vitamínovím kopmlexom a olejovými zložkami sú správnou voľbou. Naniesť si jemnú emulziu, ktorú si používala v lete už nestačí. Navyše, ani v tomto období by si nemala zabúdať na SPF faktor, v zime je slnko rovnako škodlivé ako v lete, najmä, ak sa chystáš na hory.

zdroj: Photo by Christin Hume on Unsplash

Jemnejšie čistenie

Na čistenie nesmieme zabúdať celoročne, no v zime to chce jemnejšiu ruku. Totižto, v lete sa pokožka potí a zanáša vplyvom tepla tak, že je vhodné ju pravidelne a hĺbkovo čistiť aj pomocou špeciálnych kefiek. V zime by sme si ju takýmto spôsobom mohli zbytočne podráždiť. Stačí, ak si ju budeš čistiť jemným, ale dôsledným krúžením rúk. Peelingy je vhodné obmedziť na maximálne jedno použitie za týždeň podľa potreby.

Vitamíny nie len pre telo

V zimnom období si dávame pozor na to, aby sme zbytočne neochoreli. Zvyšujeme prísun vitamínov, ktoré nás pred tým chránia, a zároveň sú prospešné aj pre našu pleť. Najdôležitejším vitamínom je aktuálne C-čko. Ďalšou dôležitou vecou je nezabúdať na pitný režim. Aj keď je to rada (a naozaj funkčná), ktorú opakujeme dookola, v zime pijeme čistú vodu naozaj málo, pretože necítime rovnaký smäd, ako počas leta.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty