Pexels/Helena Lopes

Vzťah nemusí byť len dokonalý ako prechádzka ružovou záhradou. Pravdou je, že niekedy natrafíš aj na nepríjemnosti, z ktorých by ste sa mali poučiť a ktoré by mali váš vzťah viac posilniť. No takéto veci sa nezvyknú počúvať ľahko.

Zo skúseností vlastných alebo skúseností našich blízkych sme pre teba spísali niekoľko nepríjemných právd o vzťahu, ktoré sa nepočúvajú ľahko, no môžu ti otvoriť oči. Si na to pripravená?

1. Ak niečo od chlapa chceš, povedz mu to. On nevie čítať myšlienky a naozaj mu nedôjde, čo si chcela povedať alebo čo si od neho očakávala.

2. Fyzické či psychické násilie/týranie nie je v žiadnom prípade prejavom lásky! 

3. Ak chceš nájsť svoju druhú polovičku, v prvom rade musíš byť ty sama kompletná. Musíš akceptovať samu seba a musíš sa mať rada. Inak nikdy neprijmeš, že ťa miluje niekto iný.

4. Deti váš vzťah nezachránia ani ho neuľahčia. Pravdou je, že to budete mať s deťmi ťažšie a je veľmi dôležité, aby ste mali stabilný vzťah.

5. Ak sa nebudete o vzťah starať, veľmi ľahko sa môže stať, že jeden z vás dvoch prestane milovať. A s tým sa nedá urobiť takmer nič.

6. Niekedy si budete chcieť oddýchnuť jeden od druhého a budete sa chcieť venovať vlastným záľubám. Kvôli vzťahu by si nemala strácať samu seba a mala by si tráviť čas aj s priateľmi.

7. Ak ťa chce niekto podviesť, urobí to aj napriek tomu, že sa budeš snažiť o opak.

8. Láska na vzťah nestačí. Potrebuješ aj dôveru, úprimnosť a komunikáciu.

9. Niekedy budeš musieť urobiť kompromis pre to, aby si urobila radosť svojej polovičke.

10. Muž sa nestane dobrým otcom len vtedy, keď sa s dieťaťom zahrá, ak má na to náladu. Dobrý otec by mal byť podporou aj pre teba a mal by ti pomáhať so všetkým, čo dokáže.

11. Reálny život vo vzťahu je len málokedy podobný tým z romantických filmov. 

12. Ak niekoho sklameš či podvedieš, málokedy ti skutočne dokáže odpustiť. Aj keď tvrdí, že sa tak stalo.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating