pinterest/virbcdn.com

Tieto modelky a zároveň inšpiratívne ženy búrajú všetky stereotypy o ženskej kráse. Sú jedinečné a originálne, no nie sú ako všetky ostatné. Napriek hendikepom sú silné, sebavedomé a majú na „konte“ mnoho dobrých skutkov. Vybrali sme pre váš z veľkej väčšiny pár žien, ktoré sú krásne, no stále sami sebou.

Chantelle Brown-Young

modelka-1 pinterest.com

Chantelle je černoška, ktorá trpí vzácnym ochorením vitiligo, pri ktorom stráca pigment a preto je celé jej telo pokryté bielymi škvrnami. V útlom veku boli na ňu deti v škole veľmi kruté, často ju šikanovali a vysmievali sa jej. Dnes to je však úplne iné. Jej „slabosť“ sa stala jej silnou stránkou, ktorá ju dostala na vrchol a dostala na titulné stránky časopisov a pod objektív najlepších fotografov.

Viktoria Modesta

modelka-2 pinterest.com

Silná žena, modelka a speváčka z Litvy, ktorá premenila svoj nešťastný osud ako inšpiráciu pre množstvo hendikepovaných ľudí. Viktória sa narodila s vykĺbenou nohou, ktorú jej museli lekári po mnohých operáciách amputovať. Ako hovorí, po amputácií sa jej veľmi uľavilo a dnes ju hrdo vystavuje vo svojich klipoch, či fotosériách.

Erica Irwin

modelka-3 pinterest.com

35- ročná modelka z Kalifornie sa radí medzi najvyššie modelky sveta. Erika je vysoká až 205 centimetrov.

Masha Tyelna

modelka-4 pinterest.com

Táto modelka z Ukrajiny má veľké krásne oči, ktoré si možno želá mať mnoho z nás. Ľudia ju často volajú aj „cudzinka“ alebo „krásna elfka“.

Carmen Dell’Orefice

modelka-5 pinterest.com

Táto modelka má síce 84 rokov, no stále je nádherná a zdobí titulky najväčších módnych časopisov. Stále sa prechádza na mólach a je aj tvárou niektorých kampaní. Je dôkazom toho, že vek je len číslo.

Jamie Brewer

modelka-6 pinterest.com

Prvá známa modelka, ktorá trpí Downovým syndrómom. Napriek tomuto ochoreniu sa jej fotografie preslávili takmer na celom svete, a Jamie budete možno poznať aj zo známeho seriálu American Horror Story.

Denise Bidot

modelka-7 pinterest.com

Táto 28 ročná modelka z Porto Rica je jednou z najobľúbenejších modeliek „plus size“. Denise je hrdá na svoju postavu a je príkladom pre všetky ženy, ktoré majú komplexy zo svojej váhy a postavy.

Casey Legler

modelka-8 pinterest.com

Táto francúzska bola prvá žena, ktorá podpísala zmluvu, že bude pracovať ako mužský model. Inými slovami Casey Legler začala fotiť pánske oblečenie. Jej výška je 188 centimetrov a krátky účes dobre definuje jej bradu, aby naozaj pôsobila ako mladý muž.

Moffy

modelka-9 fashionmodeldirectory.com

Túto modelku často nazývajú aj ako druhá Kate Moss. Moffy sa stala známou aj vďaka škúleniu, čo je jej pýchou.

Diandra Forrest

modelka-10 virbcdn.com

Diandra je zelenooká Afroameričanka albínka. Albinizmus je veľmi vzácny jav hlavne pri ľuďoch tmavej pleti a v módnom priemysle je to veľmi cenený jav.

Lolita, Black Hannah Montana

modelky1 instagram.com/theblackhannahmontana

Svet je očarený neuveriteľnou krásou supermodelky, ktorá má veľmi zaujímavú farbu pleti. Je to mimoriadne atraktívna mladá dáma, ktorá sa sama nazýva aj „Black Hannah Montana“.

16699796_10207956099292424_135754365_n

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife