Ako sa starať o pleť na jeseň
Freepik/wayhomestudio, Unsplash/Andras Vas

4. Treba sa starať o celú pleť

Pokožka rúk musí odolávať nástrahám počasia rovnako ako tvár, preto si zaslúži pozornosť a starostlivosť. Aj tu platí, že najlepšiu ochranu a hydratáciu ti zaručia mastnejšie krémy, a najmä maslá s obsahom prírodných olejov.

5. Špeciálna pozornosť pre pery

Najjemnejšia pokožka na tvári nie je na očiach, ale na perách. Práve na nich sa okamžite prejaví nedostatok tekutín, ale aj vplyv vetra, vlhkosti alebo zimy. Preto sa o ne treba špeciálne starať. Používaj balzam v bio kvalite, ktorý je vyrobený z kokosového oleja, včelieho vosku či panenského mandľového oleja. Vtedy budú nielen vláčne a chránené, ale môže to pomôcť urýchliť hojenie popukanej kože či riešiť problém s herpesom.

6. Škodlivé prechody tvoja pleť neocení

Pleti veľmi škodia prechody z chladného vlhkého prostredia – ktoré je na jeseň a v zime vonku – do teplého, občas prekúreného a najmä presušeného interiéru. Aby šoky neboli také zásadné, je treba interiéry zvlhčovať. Pomôžu difuzéry alebo aspoň mokré uteráky na radiátoroch.

7. Horúca voda nie je pomocník

Aj keď nás v zime láka dať si horúcu sprchu alebo vaňu, netreba to preháňať. Chce to buď vodu nižšej teploty, alebo iba krátke horúce sprchy. Inak hrozí, že pokožka bude šupinatá a môže svrbieť. Maximálne dvakrát do týždňa si však môžeš dopriať regeneračný pobyt v termálnej vode, ktorý sa v zime odporúča. Samozrejme, pleť po ňom treba opláchnuť čistou vodou a pokožku celého tela ošetriť kvalitným hydratačným olejom.

8. Špeciálne čistenie

Na jeseň a v zime sa menia aj rituály čistenia pleti. Je dobré prejsť na krémový odličovač a tonikum vymeniť za jemnú hydratačnú hmlu. Jemný peeling je stále dôležitý. V tomto ročnom období je vhodný čas aj na ten chemický. Na rozdiel od hutných krémov sú v zime vhodné ľahké vyživujúce pleťové masky.

9. Odľahčenie domácimi maskami na pleť

Mastná pleť ocení masku z nastrúhaného jablka, lyžice medu a lyžičky mletej škorice. Všetko dobre zamiešaj a nechaj pôsobiť 30 minút. Pomôže aj maska z dvoch lyžíc bieleho jogurtu a kocky droždia. Suchej pleti zas prospeje tá z prezretého banána, ktorý popučíme a zmiešame s extra panenským olivovým olejom (prípadne bielym jogurtom) a žĺtkom.

Ako sa starať o pleť na jeseň a v zime
zdroj: PharmaMKL

10. Naparovanie

Do nádoby môžeš dať napríklad 3 lyžice sušených kvetov harmančeka a lyžicu mätových lístkov. Zalej ich horúcou vodou, 5 minút počkaj, potom si cez hlavu prehoď uterák a nad nádobou sa naparujte 10 až 15 minút. Harmanček upokojí podráždenia a podporí hojenie prípadných rán, mäta zase stiahne zväčšené póry. Na záver pleť ošetri hydratačným krémom na báze oleja.

Zdroj: Tlačová správa, Adrián Doboly z biochemického laboratória Natures, Katarína Demetriou z kozmeticko-farmaceutického laboratória PharmaMKL

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórie Beauty