Čo navštíviť v Dubaji
Pexels/Aleksandar Pasaric/Nextvoyage

Lákajú ťa Spojené arabské emiráty, ktoré pravidelne navštevujú hviezdy zo sociálnych sietí? Ak nevieš, čo všetko navštíviť v Dubaji, máme pre teba 10 skvelých tipov. Ide o „povinné zastávky“ turistov, bez ktorých by sa ani nerátalo, že si tam vôbec bola.

Vybrali sme 10 tých najznámejších miest, ktoré by si pri svojej návšteve Dubaja nemala vynechať. Niektoré môžu byť, samozrejme, trochu viac preplnené turistami, no s tým by si mala počítať.

Vycestovať sem môžeš v podstate kedykoľvek, ale radšej sa vyhni letným mesiacom, kedy teploty atakujú hranicu 40 stupňov. Letenky sú dostupné aj z Bratislavy.

Burj Khalifa

Začať môžeš napríklad najvyšším mrakodrapom sveta so svojimi 828 metrami. Na 124. a 125. poschodí nájdeš rozhľadňu s perfektným výhľadom. Lístky si radšej kúp dopredu cez internet.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Burj Khalifa by Emaar (@burjkhalifa)

Dubai Marina

Tento moderný prístav je plný výškových budov, reštaurácií a obchodov. Môžeš si tu vychutnať prechádzku pozdĺž promenády alebo pozorovanie jácht.

„Tancujúce“ fontány

Čo rozhodne navštíviť v Dubaji? Jednoznačne spievajúce a tancujúce fontány. Patria k najkrajším a najväčším na svete a vystrekujú až do výšky 150 metrov. Môžeš sa tešiť na jedinečný zážitok.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dubai Fountain (@dubaifountain)

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie