Kúsok žiarlivosti patrí do každého vzťahu. Je to znak toho, že druhú osobu miluješ. No všetko má svoje hranice. Prehnané žiarlenie je pre jedného vo vzťahu ponižujúce a treba s ním bojovať.
Vzťah, v ktorom sa žiarlivosť často omieľa dlho nevydrží. Je to tlak na nervy i psychiku a zároveň znamenie, že v ňom chýba dôvera a rešpekt. Ak chceš so svojou žiarlivosťou bojovať, skús vyskúšať nasledujúce rady.
Odhaľ pôvod
Každá forma žiarlivosti pochádza z jadra neistoty zo zadnej časti mysle. Pocit žiarlivosti vytvára ešte viac zla a preto je dobré, ak si schopná identifikovať hlavný dôvod a mohla tak na sebe pracovať. Máš nejakú traumu z minulosti? Bola si sama podvedená? Vyrieš si svoje pocity.
Pracuj na sebe
Žiarlivosť môže byť rodená vlastnosť alebo niečo, čo sa časom rozvinulo, no vždy na tom môžeš pracovať. Pracuj na sebe a budovaní dôvery voči partnerovi. Rozmýšľaj, aké následky prináša žiarlivosť a či je naozaj vždy oprávnená. Iba tak sa môžeš posunúť vpred.
Prestaň byť nekompromisná
Zastav sa a uvedom si, aké ťažké môže byť pre tvojho partnera riešiť tému žiarlivosť. Daj mu priestor. Určite ocení dôveru, ktorú doňho vložíš v záujme udržania zdravého vzťahu.
Komunikácia
Faktorom číslo jeden v každom vzťahu je komunikácia. Vďaka nej sa žiarlivosti dá zbaviť úplne. Rozprávajte sa o všetkom. Práve tajnosti a neinformovanosť napríklad o tom, kde strávi jeden z vás noc môže viesť k hádke.
Daj mu priestor
Žiarlivosti môžete predísť tým, že si obaja necháte potrebný priestor len pre seba. Ide o vzájomný prospech, kedy nebudete cítiť žiaden tlak ani dôvod na vyvolanie hádky.
Nastavte si pravidlá
Môže to znieť trochu prísne, ale môžeš začať tým, že začneš pravidlá sama dodržiavať. Ak si myslíš, že sú použiteľné, navrhni ich svojej polovičke a snažte sa ich aplikovať.
Zdroj: culturehook.com