Pexels/Anna Shvets, Instagram/xenia_model

Ako dobre sa orientuješ v oblasti krásy? Poznáš najznámejšie mýty o kozmetických produktoch? Vyskúšala si už nejaké triky, ktoré by ti uľahčili starostlivosť o tvoju pleť alebo vlasy?

Aby si bola pravidelne v obraze a aby ti neunikli žiadne dôležité informácie, sleduj našu rubriku BEAUTY. Nájdeš v nej odpovede na všetky otázky, ktoré sme si pre teba pripravili v dnešnom kvíze. Ak si chceš byť istá, že ho zvládneš na plný počet, radšej si zopár článkov prejdi.

Alebo si v nich môžeš skontrolovať svoje odpovede. Ak si ale trúfaš zabodovať v našom dnešnom kvíze aj bez pomoci, smelo do toho. Daj nám v komentári vedieť, ako si dopadla.

Ak budeš nosiť často stiahnuté vlasy do tesného copu, môžu ti vypadať.

Správne! Nesprávne!

Ak nosíš veľmi stiahnutý cop, naozaj sa ti pri čele môžu začať tvoriť plešinky. Vlasové korienky sú veľmi namáhané a časom sa oslabia.

Aký je rozdiel medzi EDT (Eau de Toilette) a EDP (Eau de Parfum)?

Správne! Nesprávne!

Toaletná voda (EDT) ti vydrží najkratšie, pretože obsahuje často menej než 10 % vonných esencií. Parfumová voda (EDP) by mala obsahovať 10 až 20 %. Najkvalitnejší je ale parfum, v ktorom nájdeš medzi 20 až 40 % esencií, čiže by ti aj vôňa mala vydržať najdlhšie.

Ak budeš jesť viac batátov, tvoja pokožka bude vyzerať krajšie.

Správne! Nesprávne!

Batáty, teda sladké zemiaky, obsahujú veľa prospešných látok, vďaka ktorých tvoja pleť nebude starnúť tak rýchlo. Obsahujú železo, mangán, draslík, vápnik, vitamín C a betakarotén.

Vitamín C je pre našu pleť škodlivý.

Správne! Nesprávne!

Vitamín C poskytuje pre našu pleť množstvo benefitov. Spomaľuje starnutie, redukuje vrásky, hydratuje a poskytuje účinnú

Čo je to skin fasting?

Správne! Nesprávne!

Kozmetické štetce nie je potrebné pravidelne čistiť.

Správne! Nesprávne!

V štetcoch sa zachytáva množstvo baktérií, ktoré si následne premiestňuješ na tvár. Mala by si ich čistiť naozaj pravidelne.

Najlepší domáci peeling na pery vytvoríš, keď zmiešaš med a sódu bicarbonu.

Správne! Nesprávne!

So sódou by som to neriskovala. Obľúbená je kombinácia lyžice medu s lyžicou kryštálového cukru. Krúživými pohybmi nanes na pery, aby si ich premasírovala a nechaj pôsobiť aspoň 10 minút.

Kozmetika určená na suchú pleť by mala obsahovať alkohol.

Správne! Nesprávne!

Alkohol by ťa ešte viac vysušil. Ak ťa trápi suchá pleť, mala by si vyhľadávať výrobky s kyselinou hyalurónovou, glycerínom, ceramidmi, bambuckým maslom či s rôznymi olejmi.

Odlakovač s acetónom je lepší ako bez acetónu.

Správne! Nesprávne!

Acetón zbytočne vysuší nechty a tie budú krehkejšie a náchylnejšie na lámanie.

Mokré vlasy v gumičke môžu spôsobiť lámanie vlasov.

Správne! Nesprávne!

Mokré vlasy sú krehkejšie a náchylnejšie na zlomenie. Preto by si si nemala robiť drdol z mokrých vlasov.

Ktorá bylinka je najúčinnejšia v boji s nadmerným potením?

Správne! Nesprávne!

Dopraj si pravidelne šalviový čaj, prípadne si môžeš dopriať aj bylinkový kúpeľ. Do kúpeľa pokojne prihoď aj levanduľu či prasličku.

Čínske ženy si umývajú tvár vodou, v ktorej boli namočené zemiaky.

Správne! Nesprávne!

Používajú vodu, v ktorej bola namočená ryža. Umývanie tváre touto vodou môže za ich hladkú pokožku a mladistvý vzhľad.

Veľký beauty kvíz o mýtoch a tipoch na zlepšenie
Ups, čakala som, že to bude lepšie.
Beauty oblasť asi nie je nič pre teba a vystačíš si aj s jedným krémom, make-upom a špirálou. Aby si svojej pleti dodala všetko potrebné, bolo by fajn si čo to nové naštudovať.
Mohlo to byť aj horšie.
Veľa vecí o kozmetike ovládaš, no v niektorých oblastiach máš menšie medzery. Ak však poznáš vhodné produkty na tvoj typ pleti, máš odpustené.
Výborné, beauty oblasť máš v malíčku!
Pravidelne sleduješ beauty vlogerky a zaujíma ťa všetko v tejto oblasti. Rada skúšaš nové kozmetické produkty a rada sa aj pekne namaľuješ. Výborná práca!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy