Týmto si vieme „pokaziť“ psychické zdravie: Odborníčka radí, kedy vyhľadať odborníka
LifeHoci je psychické zdravie v dnešnej dobe veľmi rozoberané, na druhej strane ide o tabu tému. Každý sa jej obáva a dokonca sa nájdu takí, ktorí sa ľuďom s duševnými problémami vysmievajú. Aj 23-ročná Slovenka, ktorá nimi trpí už od puberty, nám porozprávala, aký má ťažký život aj kvôli týmto predsudkom v spoločnosti. Stretla sa s nimi v škole, v práci, ale aj v osobnom živote.
Napriek všetkému však treba dávať pozor. Nielen na fyzické, ale aj psychické zdravie. Majú totiž rovnaký význam v našich životoch. Potvrdila ti to už odborníčka v exkluzívnom rozhovore. TAKTO sa vyhneš duševným problémom.
Znaky, že tvoje psychické zdravie nie je v poriadku
Dnes nám psychologička Mgr. Ingrid Molnárová z online poradne MOJRA opíše zopár znakov, vďaka ktorým zistíš, že už treba vyhľadať odborníka. A vôbec nie je hanba ísť k terapeutovi. Práve naopak.
„Nie vždy je ľahké rozpoznať, kedy je ten správny čas obrátiť sa na odborníka. Pretože téma duševného zdravia je často tabuizovaná a stigmatizovaná. Existuje však niekoľko signálov, na ktoré by sme si mali dať pozor a ktoré by nás mali motivovať k vyhľadaniu odbornej pomoci,“ opisuje expertka na úvod.
Pre odomknutie obsahu zadaj svoj e-mail
Registrácia a platba bude dokončená po zadaní e-mailu.
Staň sa členom Odzadu PREMIUM
a získaj neobmedzený prístup.
Predplatné môžeš zrušiť kedykoľvek.
V článku sa po odomknutí dozvieš
- Ako zistíš, že tvoje duševné zdravie nie je v poriadku?
- Aké praktiky ti môže zlepšiť psychiku?
- Môže pomôcť socializácia?
- Aké chyby najčastejšie robíme pri snahe zlepšiť svoje psychické zdravie?
- Ako ti s duševnými problémami pomôže odborník?
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom
- Exkluzívne benefity