Americká speváčka Halsey sa zastala ľudí, ktorí bojujú s bipolárnou poruchou. Hoci neuviedla dôvod, prečo tak učinilia, v utorok 21. júla uverejnila k tejto problematike niekoľko tweetov. Viac o tom informoval portál Billboard. Toto odkázala verejnosti.

„Žarty bokom. Počas svojej kariéry som sa venovala vzdelávaniu a porozumeniu ohľadom bipolárnej poruchy a som tak znepokojená, tým, čo vidím,“ uviedla vo svojom príspevku. Dodala, že osobné názory na ľudí s manickou epizódou nie sú vtipné. „Ak im nemôžete poskytnúť pochopenie alebo súcit, ponúknite im vaše ticho,“ odkázala čitateľom.

Halsey v roku 2015 priznala pre Elle, že aj ona s týmto bojuje. Avšak byť bipolárnou pre ňu znamená čosi iné: „Som veľmi empatická. Všetko okolo seba veľmi preciťujem.“

V súčasnosti znova otvorene prehovorila o tejto problematike. Hoci neuviedla, čo ju k tomu dohnalo, vyzýva, aby sme boli k sebe viac tolerantnejší. „Mnoho ľudí, ktorých poznáte, má pravdepodobne bipolárnu poruchu a ani tom neviete. Využiť túto príležitosť na vytváranie urážlivých poznámok a znevažovať ľudí s mentálnymi chorobami naozaj nie je tou správnou cestou…“ speváčka dodala, že práve z tohto dôvodu si to dotyčné osoby často nechávajú pre seba a zvádzajú náročný boj osamote.

Pri zhadzovaní niekoho, kto má napríklad bipolárnu poruchu, si treba uvedomiť, že sa to týka všetkých ľudí s rovnakým alebo podobným problémom. Sami nevieme, koľkí z nás sa musia vysporiadať s čímsi, o čom nemajú odvahu hovoriť, pretože sa boja reakcie svojho okolia. Keď sa nám už niekto zdôverí so svojimi problémami a nevieme, čo povedať, speváčka Halsey radí jediné – „ak neviete poskytnúť pochopenie a súcit, buďte radšej ticho.“ 

Zdroj: Billboard, Elle 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.