Najčastejšie chyby v líčení, ktoré kazia vzhľad

Správny a pekný make-up niekedy naozaj vyžaduje veľa síl a energie. Stretla si sa už však s problémom, že aj keď si namaľovaná, tak sa ti to nepáči? A myslíš si, že bez make-upu vyzeráš dokonca lepšie než s ním? Pravdepodobne si urobila tieto 3 chyby v líčení, ktoré môžu kaziť tvoj vzhľad.

Najčastejšie chyby v líčení, ktoré ženy robia

Príliš výrazne obočie

Ani si nevieš predstaviť, ako môže až príliš tmavé a výrazne namaľované obočie pokaziť celý tvoj dokonalý make-up. A hlavne vtedy, keď máš svetlé alebo blond vlasy. Bohužiaľ, mnohé ženy sa ešte stále dopúšťajú tejto chyby a veľmi precízne a starostlivo si každé ráno vykresľujú obočie. A nakoniec s tým veľmi preženú.

Chyby v líčení
zdroj: Unsplash/Allef Vinicius

Neváhaj sa obrátiť na kvalitnú odborníčku v tejto oblasti, ktorých je teraz veľké množstvo. A ona ti ochotne poradí aj s tým, aký tvár obočia sa ti hodí a aj to, aký by malo mať odtieň.

Veľmi tmavý make-up

Alebo naopak, príliš svetlý. Táto základná „ingrediencia“ tvojho líčenia vie napáchať veľké škody, pokiaľ nemá ten správny odtieň, ktorý sa hodí práve k tvojej pleti. Na to, ktorá farba make-upu sa ti najviac hodí, však prídeš pravdepodobne len časom.

Avšak platí aj všeobecne pravidlo, že odtieň make-upu má byť rovnaký, ako je  farba tvojej pleti, prípadne môže byť o jeden odtieň svetlejší. Alebo namiesto čakania a skúšania, rovnako ako aj v prípade obočia, poraď sa so skúsenou vizážistkou.

Kozmetické produkty pre ženy
zdroj: Pexels/Alena Darmel

Nadmerné kontúrovanie

Je to veľmi častá chyba pri líčení, ktorej sa dopúšťajú naozaj mnohé ženy. Nerobia to naschvál, pravdaže, chcú len zvýrazniť svoje líčka a lícne kosti. Alebo pomocou kontúrovacích produktov si vyčarovať menší nos alebo bradu. A v tejto snahe to väčšinou veľmi preženú.

Zapamätaj si, že aj v prípade líčenia platí pravidlo „menej je viac“. Takže radšej si toho daj menej, ako keby si mala špinavé fľaky po celej tvári, ktoré vôbec nevyzerajú pekne.

V horúcich dňoch mnohé z nás potrápi roztečený make-up. Ak sa tomu chceš vyvarovať, mala by si pri líčení dodržiavať istú postupnosť. Akú, to sa dočítaš v článku TU.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty