žena v okuliaroch

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Jednotlivé znamenia zverokruhu sa vyznačujú vlastnosťami, ktoré im samotná astrológia prideľuje. Každý sme nejaký a platí to aj v tomto prípade. Kým jedno je citlivejšie, to druhé zas vášnivé či priateľské. Ktoré je však najsebeckejšie?

Najsebeckejšie znamenia zverokruhu

Blíženci

Znamenie Blížencov je typické tým, že sa dokáže veľmi rýchlo prispôsobiť okoliu, v ktorom sa aktuálne nachádza. Jednoducho povedané, patrí medzi ľudí s viacerými tvárami.

Aj to je jeden z dôvodov, ktorý ho robí v tomto smere takýmto sebeckým. Nejde pritom z jeho strany o akési klamstvo, úmysel alebo zákernosť, jednoducho, má to vo svojej povahe.

Smutná žena si prikladá ruku na tvár
zdroj: Pexels/Darya Sannikova

Stáva sa totižto veľmi často, že sa osobnosť tohto človeka dokáže zmeniť aj v priebehu niekoľkých minút. Vtedy by nikto neuveril, že táto tvár patrí práve jemu.

Dokáže však byť často zábavnou, radostnou či pohotovou bytosťou, no miestami sa vie hnevať na všetkých vôkol seba. Dokonca i vtedy, ak mu nikto ničím konkrétnym neublížil. To je ďalší z bodov, kedy sa Blíženci dokážu správať nevyrovnane, sebecky a dokonca aj detinsky.

Lev

Lev patrí medzi vzácne astrologické znamenie, je silný, odvážny a súťaživý. Častokrát dokáže ísť aj dno svojich síl len preto, aby nielen sebe, ale predovšetkým svojmu okoliu ukázal, čo sa skrýva v jeho osobnosti. Voči ľuďom sa dokáže často správať arogantne, zanovito a priam až sebecky. V mnohých prípadoch je tomu tak pri jeho najbližších a rodine, čo nie je veľmi dobré.

Ako zlepšiť produktivitu a byť úspešnou?
zdroj: Unsplash/Roberto Nickson

Skutočnosť, že chce byť v mnohom tým najlepším, ho práve takýmto človekom robí. Často sa stáva práve u Leva, že má s okolím natrhnuté väzby a napokon aj vzťahy. Problémom u tohto znamenia je predovšetkým skutočnosť, že ponecháva svojmu okoliu málo priestoru na prejavenie ich osobnosti, ktoré zatieňuje vlastným ja.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieHoroskopy