Zomrela známa hudobníčka

Práve dnes Slovensko zasiahla veľmi smutná správa. Ako zaznamenal portál Startitup, zomrela známa hudobníčka, ktorá si svojím príbehom získala celú našu krajinu. Pripomenie si ju aj televízia RTVS.

Do celebritného neba odišla ďalšia hviezda

O pár dní to bude presne rok, čo vo veku 43 rokov zomrel talentovaný a obľúbený herec Dano Heriban. Do celebritného neba však práve dnes odišla aj známa basgitaristka kapiel Zlokot a Toddler punk, Stanislava Apfelová. Mala iba 34 rokov. Prehrala boj so zákernou chorobou, ktorá jej bola zistená v roku 2020.

„Niektorí ma možno poznáte ako Stanku, gitaristku a basgitaristku. Ja som ale aj mama … Mama, ktorá dostala prvýkrát rakovinu prsníka v 3. štádiu, keď jej dcérka Linda mala 6 mesiacov, v roku 2020. Absolvovala som dlhú a náročnú liečbu v podobe chemoterapií, operácie, ožiarov a moja materská dovolenka naozaj nevyzerala ako materská iných mamičiek. Vlastne, doteraz to stále platí,“ uviedla pred pár rokmi umelkyňa, o čom píše Startitup.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Stanka Apfelova (@jablllcko)

Po roku sa jej rakovina vrátila v uzlinách a hrudníku. Hoci jej zabral liek Talzenna, na ktorý sa jej vyzbierali fanúšikovia, vo februári 2024 musela liečbu zopakovať.

„Veľmi tu ešte chcem byť pre svoju 4-ročnú dcérku, pre svojho partnera Erika, odohrať ešte veľa koncertov, nahrať album so Zlokotom, Toddler punkom … Nemám pocit, že moja úloha by v 34 rokoch mala byť na tomto svete naplnená,“ odkázala Stanislava pred troma mesiacmi.

Známa hudobníčka prehrala boj so zákernou chorobou

Žiaľ, práve dnes svoj boj s rakovinou prehrala. Ako poznamenal Startitup, oznámil to jej partner na sociálnych sieťach. „Vďaka, láska, za všetko, bola si najlepšia manželka, maminka, kamarátka, a, samozrejme, basáčka a gitaristka. Bola si hodená do boja, ktorý sa nedal vyhrať, ale bila si sa ako lev,“ uviedol.

Stanislavu si dnes pripomenie aj televízia RTVS – na Dvojke o 23:05 v relácii Hudba – Made in Slovakia. Rádio_FM tiež na túto výnimočnú osobu spomína priebežne počas celého dňa. O ôsmej večer tiež odvysiela reprízu programu Pohoda_FM zo 6. apríla 2021, kde bola hostkou práve výnimočná hudobníčka Stanislava Apfelová.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Stanka Apfelova (@jablllcko)

Pozostalým vyjadrujeme úprimnú sústrasť!

Zdroj: Startitup, RTVS

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News