pasivita

Má poruchu ADHD

Čo sa týka tejto poruchy, ako hlavné jej príznaky patrí: nedokončovanie vecí, zabúdanie či nedbanlivosť. Vďaka tomu mohol u teba nastať moment, kedy si si myslela, že jednoducho nemá záujem o váš spoločný život a že sa na neho nemôžeš spoľahnúť. Ono to však tak vôbec nemusí byť.

V tomto prípade je dôležitá tolerantnosť, ba dokonca sa musíš nad niektoré veci povzniesť. Tvoj partner ani nemusí vedieť, že niečo robil zle, alebo že by ti to dokonca mohlo prekážať.

Nerovnováha

Tu prichádza náročnejší partner, ktorý stále čaká na ústupky z tvojej strany. Ak si však aj ty rovnako tvrdohlavá, často môže nastať konflikt, ktorý sa bude tiahnuť niekoľko dní. Nie je ľahké žiť s takým človekom, pasivita u neho je na vysokom stupienku, nakoľko pre neho nikdy nebudeš dostatočne dobrá, kým si neuvedomí, že on nie je BOH, ktorý je neomylný.

pasivita
zdroj: Pexels/Alex Green

Tradičné úlohy vo vzťahu

Posledným, hádam najzložitejšímnajpasívnejším partnerom vo vzťahu je muž, ktorý si myslí, že žena má stáť doma pri sporáku, starať sa o deti a domácnosť, a nemá nárok na nič iné. „Ja pracujem 12 hodín v robote, tak ty sa o mňa staraj.“ Ak si v pozícii, že aj ty pracuješ a popri tom máš toto všetko stíhať, tak je to o to viac nespravodlivé.

V dnešnej dobe, kedy musíš ísť do práce pomaly s malým dieťaťom na prsníku, si musíte o to viac pomáhať a rozdeliť si úlohy rovnomerne. Žiadne také, že ty lietaš celý deň, popri tom pracuješ a večer príde pán domov, sadne si pred telku a vypýta si pivo, lebo on je veľmi unavený. Ty nie si jeho matka, ale partnerka.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórie Dating