Už niekoľko týždňov sú všetky kaderníctva, kozmetické či nechtové salóny zatvorené a nám neostáva nič iné, len sa o svoje telo starať z pohodlia domova. Ak chceš mať krásne lesklé vlasy, vyskúšaj jednu z domácich masiek, o ktorých sme písali v predchádzajúcom článku. Ako sa ale postarať o zničené nechty?

Tiež si bola zvyknutá na umelé či gélové nechty, ktoré už ale dávno vyrástli či nebodaj začali odpadávať? Tebe neostalo nič iné, len oslabené a poškodené nechty, ktoré sa ľahko lámu. Kým sa najbližšie dostaneš k svojej nechtárke, vyskúšaj jednu z týchto domácich kúr, vďaka ktorým získať zdravé, krásne a predovšetkým silné nechty. A čo je najlepšie, väčšinu potrebných ingrediencií nájdeš určite aj doma.

Ak chceš podporiť aj rast svojich pazúrikov, vyskúšaj túto kúru. Zmiešaj šťavu z polovice pomaranča s jedným prelisovaným strúčikom cesnaku. Zmiešaj a namoč svoje nechty aspoň na 10 minút. Potom opláchni teplou vodou. Do druhej misky nalej trochu olivového oleja a namoč svoje ruky ešte aspoň na 5 minút. Znovu opláchni. Takúto kúru si môžeš dopriať pokojne aj dvakrát do týždňa a sama uvidíš pozitívne výsledky.

zdroj: freepik.com

Čo ešte okrem tejto kúry môžeš vyskúšať?

  • Vyskúšaj šťavu z klasických uhoriek. Namoč nechty aspoň na 5 minút a opláchni. Uhorka obsahuje množstvo vitamínov, ktoré ti pomôžu.
  • Zmiešaj 3 polievkové lyžice olivového oleja s 1 lyžicou citrónovej šťavy. Ponor nechty aspoň na 10-15 minút a opláchni.
  • Stačí aj samostatný olej. Môžeš si ním len natrieť okolie nechtov, prípadne si namočiť ruky na pár minút. Vhodný je olivový alebo kokosový, ale môžeš vyskúšať aj tea tree olej, ktorý navyše pomáha bojovať proti plesniam.
  • Na suché nechty a ruky vyskúšaj vazelínu. Podľa potreby si ju môžeš natierať aj niekoľkokrát denne.
  • Vyskúšaj piť čaj z prasličky. Po čase by si mala spozorovať, že tvoje nechty budú silnejšie.
  • Zmiešaj rovnaký diel vody a jablčného octu. Do tejto tekutiny si namoč nechty aspoň na 20-30 minút a následne opláchni teplou vodou.

Nezabúdaj, že tieto kúry si môžeš dopriať pokojne aj dvakrát do týždňa, aby sa dostavil želaný efekt. Ruky si oplachuj len teplou vodou, nepoužívaj mydlo. A uvidíš, že najbližšie ťa tvoja nechtárka pochváli, aké máš krásne nechty.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.