Zoznamovanie sa cez internet nie je ničím výnimočným. Kým kedysi na to slúžil Pokec, dnes používame skôr aplikácie ako Badoo či Tinder. V týchto koronových časoch sme na online zoznamovanie odkázané ešte viac.

Rande v kaviarňach, reštauráciách či v kinách sú momentálne nedostupné a keďže sa chceme zoznamovať a túžime po novej láske, hľadáme rôzne spôsoby. Na tom, že sa prihlásiš na takúto zoznamku, nie je naozaj nič zlé. Pred tým, než sa tam zaregistruješ, by si však mala myslieť na pár vecí.

Pozor na podvodníkov

Tak ako všade inde, aj na zoznamkách nájdeš podvodníkov. Vyberú si falošnú fotku, budú ťa lákať na sladké reči, no v skutočnosti ťa chcú len využiť a užiť si s tebou jednu noc. Zo začiatku možno nebudeš vedieť rozlišovať a naučíš sa metódou pokus-omyl.

Nevymýšľaj si

V profile by si mala uvádzať o sebe pravdivé informácie. Napíš veci, v ktorých si dobrá a ktoré máš na sebe rada. Neboj sa ukázať, že máš trochu sebavedomia, no nepreháňaj to. Zabudni tiež na klišé veci a do profilu si napíš niečo originálne, čím sa hneď odlíšiš od ostatných.

Pridaj viac fotiek

Pridaj si viac ako jednu fotku, lebo inak by si mohli myslieť, že tvoj profil je falošný. Nepridávaj však zbytočne vyzývavé fotky. A ani nemysli na to, že by si si nepridala žiadnu fotku. To by sa ti neozval asi nikto.

Nemusíš odpovedať každému

Ak budeš dostávať desiatky otravných správ, nemusíš odpovedať na všetky. Niekedy je lepšie neodpovedať. Ak je druhá strana aspoň trochu rozumná, dôjde im, že nemáš záujem.

Ak sa ti páči, napíš mu

Zaujal ťa profil nejakého fešáka? Neboj sa napísať mu prvá. Už dávno neplatí, že musíš čakať na to, kým urobí prvý krok chlap.

Kedy sa s ním stretnúť?

Večná dilema. Najskôr by si ho mala trochu spoznať, aby si si bola istá, či ti nič nehrozí. Na druhej strane niektorí odporúčajú stretnúť sa čo najskôr, aby ste vedeli, či medzi vami preskočí iskra. Ide o niečo, čo by si ty sama mala cítiť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.