instagram.com/billieeilish & instagram.com/ladygaga

Lady Gaga sa chystá zorganizovať podľa the Guardian veľký benefičný koncert s názvom One World: Together at Home, z ktorého výťažok bude venovaný na boj s koronavírusom. Koncert bude vysielaný naživo online a virtuálne na ňom vystúpia rôzne veľké mená hudobnej scény.

Speváčka Lady Gaga spolupracuje s WHO a Global Citizen, svojim úsilím sa snaží získavať finančné prostriedky od technologických firiem, filantropistov či iných hudobníkov na boj proti koronavírusu. Za posledných 7 dní sa podarilo vyzbierať dokopy 35 miliónov dolárov.

Na pripravovanom online koncerte vystúpia okrem Lady Gaga napríklad aj Billie Eilish a jej brat Finneas, Lizzo, Stevie Wonder, Paul McCartney, Billie Joe Armstrong zo skupiny Green Day, Alanis Morissette, Andrea Bocelli, Chris Martin z Coldplay, Elton John, či John Legend. Medzi ďalšie celebrity, ktoré sa majú objaviť, patria David Beckham, Idris a Sabrina Elba, Kerry Washington, Priyanka Chopra Jonas, Shah Rukh Khan a Sesame Street.

View this post on Instagram

#Chromatica ⚔️💓 2020

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga) on

Americkí moderátori najznámejších talk show Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel a Stephen Colbert usporiadajú udalosť, ktorá bude koncert vysielať naživo cez americké televízne siete 18.apríla. Televízia BBC One predstaví upravenú verziu koncertu 19. apríla vrátane exkluzívnych vystúpení britských umelcov a rozhovorov so zdravotníckymi pracovníkmi. Podrobnosti o vysielaní sa ešte len oznámia.

 

Zdroj: theguardian.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News