Nerozptyľuj sa

Svoju pozornosť sústreď výlučne na osobu, s ktorou komunikuješ. Pokiaľ robíš popritom iné veci, druhá strana môže nadobúdať pocit, že nestojí za tvoju pozornosť. Príkladom je kontrolovanie e-mailov, mobilu alebo upratovanie stola a mnohé ďalšie činnosti. Nerozptyľuj sa ničím vôkol seba, seď pokojne a sústreď sa na danú osobu. Dôležitosť sa totižto prikladá aj neverbálnym signálom.

Udržiavaj pokojný tón hlasu

Ver, že osoba, s ktorou komunikuješ, bude vďaka tvojmu pokojnému hlasu otvorenejšia. Taktiež dokáže prijať danú vec omnoho ľahšie, keď svoju informáciu odovzdáš týmto tónom. Zvyšovanie hlasu nemá žiaden význam. Dávaj si preto pozor na to, akým tónom s druhou stranou hovoríš.

Váž svoje slová

Predtým, ako vypustíš slová zo svojich úst, skús sa nad nimi najskôr poriadne zamyslieť. Majú obrovskú váhu. Dokážu ako potešiť, tak zraniť. Niekedy je ich ťažké napraviť, keď sú už vonku. Rovnako by si sa mala uistiť, že tvoje slová zodpovedajú aj činom.

Osud máš vo svojich rukách
zdroj: Pexels/Carlos Santiago

Nezhadzuj vinu na druhú stranu

Večné poukazovanie prstom na danú osobu nie je bohviečo. Pokiaľ sa tomu vyhneš, komunikácia dokáže prosperovať a nabrať ten správny smer. Zváž všetky úlohy, ktoré v danej veci zohrávajú dôležitú úlohu a až potom vyvodzuj závery.

Vyjadri uznanie a nauč sa robiť kompromisy

Nemala by si komunikovať len vtedy, pokiaľ riešiš nejaký problém. Nauč sa rozprávať aj o pozitívnych veciach a oceniť človeka za to, čo urobil správne. Vyjadruj mu vďaku častejšie a uvidíš sama, aký smer to naberie. Potrebné je nielen brať, ale i dávať. Prekonaj svoju hrdosť aspoň z času na čas. Robiť kompromisy je v živote nesmierne dôležité.

Zdroj: Yourtango

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórie Life