Photo by wayhomestudio from Freepik

Ak si to ešte neurobila doteraz, tak teraz je na to ideálna príležitosť. Mala by si si vytriediť svoj šatník. Predsa len, leto sa už skončilo, takže letné veci treba odložiť niekam dozadu a vytiahnuť svetre a teplejšie oblečenie.

Vytriediť šatník ale neznamená len si ho upratať. Mala by si byť nekompromisná a zbaviť sa vecí, ktoré tam už viac nemajú čo hľadať. Ak sú v dobrom stave alebo nenosené, môžeš ich skúsiť aj predať, no môžeš tiež urobiť dobrý skutok a darovať to tým, ktorí to potrebujú a zídu sa im aj obnosené kúsky oblečenia.

A čoho by si sa teda mala zbaviť?

V prvom rade vecí, ktoré už naozaj nenosíš a len ti zaberajú miesto. Nechala si si sukňu, v ktorej si bola na vašom prvom rande? Je to síce pekná spomienka, ale ak ti už nie je dobrá alebo ju nenosíš, preč s ňou. Mala by si sa držať pravidla, že všetko, čo si na sebe nemala oblečené aspoň tri mesiace, by malo tvoju skriňu opustiť (prípadne si toto časové obdobie prispôsob podľa seba).

Vieme to všetky veľmi dobre. Skladujeme všetky veci, ktoré sme nosili, pretože nám je ľúto vyhodiť ich. Ani domáceho oblečenia nepotrebuješ tak veľa, ako máš. Veď určite aj ty nosíš stále dookola tie isté obľúbené kúsky a ostatné len zapadajú prachom.

zdroj: Photo by Ketut Subiyanto from Pexels

Špeciálnou kategóriou je oblečenie, ktoré ti je už malé alebo veľké. Kúpila si si vo výpredaji dokonalé nohavice, no už pri kúpe si ich nezapla? Hovorila si si, že do nich určite schudneš, no nestalo sa tak. Alebo si si nechala šaty, ktoré ti boli kedysi dobré, no dnes v nich vyzeráš ako vo vreci.

Zbaviť sa takéhoto oblečenia je náročné, no uvidíš, že budeš mať dobrý pocit. A keď náhodou nie, ber to aspoň tak, že sa ti uvoľní miesto v skrini a konečne si budeš môcť svoje veci uložiť pekne a nie pohádzať ich piate cez deviate.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife