Instagram/wentworthmille.r, Instagram/officialwentworthmiller

Choroba si naozaj nevyberá, na koho sadne. Niekedy sa dostaví až v dospelosti, rovnako ako u herca Wentwortha Millera, ktorého môžeš poznať predovšetkým ako Michaela Scofielda zo seriálu Prison Break. Na svojom instagramovom profile priznal, že mu bol diagnostikovaný autizmus. 

Na profile 49-ročného herca nájdeš len tri príspevky, ktoré vznikli v posledných dňoch. Jeden z nich je len biele pozadie, no dôležitejší je text, ktorý k tomu pridal. Práve v ňom sa rozhovoril o svojej chorobe, ktorú mu diagnostikovali približne pred rokom. Sám tušil, že s ním niečo nie je v poriadku a doktori mu diagnózu potvrdili. Aj keď to bol pre neho šok, nebol prekvapený.

Prezradil tiež, že o autizme zatiaľ veľa nevie a on sám si musí množstvo informácií naštudovať. Nechce preto hovoriť za komunitu ľudí trpiacich rovnakou diagnózou, ale chce vystupovať sám za seba.

Určite ide o neľahkú situáciu, no veríme, že Wentworth je silný a so svojou chorobou sa popasuje. Fanúšikovia mu v komentároch vyjadrili obrovskú podporu a zároveň mu odkázali, že im chýbal. Jeho vstup do sveta Instagramu si možno predstavovali inak, no je skvelé, že sa herec o takýchto veciach nebojí hovoriť aj nahlas.

Zdroj: Instagram/wentworthmiller

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News